Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Otwór z gwintem na silniku pod gaźnikiem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Otwór z gwintem na silniku pod gaźnikiem (/showthread.php?tid=50250)



Otwór z gwintem na silniku pod gaźnikiem - Młodziak - 20-03-2020 14:54:46

Witam dziś ustawiałem gaźnik i zauważyłem że pod gaźnikiem jest taki otwór z gwintem tak jakby tam miała być jakaś śrubka wcześniej tego nie widziałem i nic nie odkręcałem. Od czego i po co to jest ?


RE: Otwór z gwintem na silniku pod gaźnikiem - Rafikk222 - 20-03-2020 15:37:31

W każdym jest taki otwór ale nic tam nie ma, może w innych modelach motorynek czemuś to służy


RE: Otwór z gwintem na silniku pod gaźnikiem - bkrukl - 20-03-2020 15:48:05

Tak, służy. Jak np cieknie gaźnik to tamta dziurką ucieka to wprost na łańcuch. I w ten oto sposób mamy smarowanie łańcucha :-)


RE: Otwór z gwintem na silniku pod gaźnikiem - Młodziak - 20-03-2020 16:01:49

(20-03-2020 15:48:05)bkrukl napisał(a):  Tak, służy. Jak np cieknie gaźnik to tamta dziurką ucieka to wprost na łańcuch. I w ten oto sposób mamy smarowanie łańcucha :-)

oo dzięki teraz przynajmniej wiem trochę mi cieknie z gaźnika więc paliwo ma swoje drugie życie Big Grin

(20-03-2020 15:48:05)bkrukl napisał(a):  Tak, służy. Jak np cieknie gaźnik to tamta dziurką ucieka to wprost na łańcuch. I w ten oto sposób mamy smarowanie łańcucha :-)

oo dzięki teraz przynajmniej wiem trochę mi cieknie z gaźnika więc paliwo ma swoje drugie życie Big Grin