Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[oddzielony] Zanim zadasz pytanie-sprawdź, bo pewnie już to przerabialiśmy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: [oddzielony] Zanim zadasz pytanie-sprawdź, bo pewnie już to przerabialiśmy (/showthread.php?tid=50230)



[oddzielony] Zanim zadasz pytanie-sprawdź, bo pewnie już to przerabialiśmy - Ogoros - 17-03-2020 02:09:13

Witam , mam problem, szukałem trochę ale chyba za słabo. Za parę dni stanę się posiadaczem Rometa jak się okazało 50 T 1 z 1981r, z tym, że przy rejestracji ktoś mylnie wpisał iż jest to Romet Komar 232. Nr ramy zgadza się z dowodem rej. Rejestracji dokonała kobieta (prostowała sprawy po swoim zmarłym ojcu) i pewnie nie zwróciła na to uwagi. Wiem, że komar 232 wygląda całkiem inaczej i był produkowany w innym okresie. Czy jest coś charakterystycznego dla modelu 50 T-1 , czy jego pełna nazwa to Romet Komar 50 T 1 czy samo Romet 50 T 1? Umowę chcę spisac, tak jak jest w dowodzie, czy później podczas rejestracji, gdy zwróce na to uwagę urzędnikowi to będzie duży problem? trzeba będzie gdzieś jeszcze jechać, aby potwierdzić, że to model 50 T 1? Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Aha i takie pytanie bo czytałem , że Romet 50 T 1 miał 3 stopniową skrzynię biegu, a ten ma 2 stopniową czy to możliwe czy jest to już jakaś "rzeźba" Czy 50 T1 miał tabliczkę znamionową czy tylko wypity numer na ramie? Z góry dziękuje za wyczerpującą odp. i sorry jeśli napisałem nie w tym temacie co trzeba...


RE: Zanim zadasz pytanie-sprawdź, bo pewnie już to przerabialiśmy - Norweski Zomowiec - 17-03-2020 09:14:45

Mam podobną sytuacje. Można to zmienić wypełniając wniosek o zmianę, jednakże najważniejszy jest numer ramy. Jak się zgadza, to możesz spać spokojnie. U
mnie przechodzi przegląd


RE: [oddzielony] Zanim zadasz pytanie-sprawdź, bo pewnie już to przerabialiśmy - bkrukl - 17-03-2020 12:19:11

T1 miały trzy biegowe silniki. Jesli masz 2 biegi to pewnie ktos zmienił silnik.


RE: [oddzielony] Zanim zadasz pytanie-sprawdź, bo pewnie już to przerabialiśmy - Jakubek205 - 17-03-2020 12:51:55

Możliwe że to romet 2375


RE: [oddzielony] Zanim zadasz pytanie-sprawdź, bo pewnie już to przerabialiśmy - romek - 17-03-2020 22:37:35

Bodajże 50-T-1 w początkowym okresie było nazywane Komar 2375. Także zawsze można to tak tłumaczyć Smile


RE: [oddzielony] Zanim zadasz pytanie-sprawdź, bo pewnie już to przerabialiśmy - Wodnik - 17-03-2020 22:52:35

Raczej 2370 jak już. Szatek dokładnie to opisał.


RE: [oddzielony] Zanim zadasz pytanie-sprawdź, bo pewnie już to przerabialiśmy - Ogoros - 05-05-2020 01:05:25

Dzięki za odp. Odpisuje dopiero teraz gdyż jednak zakup Rometa 50 T 1 nie wypalił, tak jak i paru innych i intensywnie poszukiwałem swojego "złotego grala " hehehe i w końcu udało się, znalazłem swojego Romecika z tym, że finalnie jest to ogar 200 (z papierami) , gdzie wszystko jest w porządku, ale o tym w innym poście. Dzięki jeszcze raz za odp. Pozdrawiam