Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wigry 3 - zabezpieczenie ramy przed piaskowaniem i malowaniem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Wigry 3 - zabezpieczenie ramy przed piaskowaniem i malowaniem (/showthread.php?tid=50169)



Wigry 3 - zabezpieczenie ramy przed piaskowaniem i malowaniem - romet-mars-lata-90 - 03-03-2020 01:02:20

Hej chłopcy Wink
Tak jak w tytule, oddaję do lakierni wigra i zastanawiam się czy i jak zabezpieczyć mufę i główkę ramy. Stery i miski są wbijane, więc gwintów tam nie ma, a lakier zabezpieczy przed korozją. w gwinty w ramie wkręcę śrubki, śrubę na zawiasie okleję taśmą malarską, ale mam problem z tymi dwoma elementami.
Przeszukałem forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi Sad


RE: Wigry 3 - zabezpieczenie ramy przed piaskowaniem i malowaniem - Dawdzio - 03-03-2020 10:26:30

Dźwignia z zawiasu jest demontowalna.
Zabezpieczyłeś gwint na widelcu?


RE: Wigry 3 - zabezpieczenie ramy przed piaskowaniem i malowaniem - romet-mars-lata-90 - 03-03-2020 13:24:09

W temacie o malowaniu wigry 3 przeczytalem, że zawias nie jest zdejmowalny. A widelec jak najbardziej.

Ale jak z mufą i główką. Tam nie ma gwintów. Zabezpieczać je?


RE: Wigry 3 - zabezpieczenie ramy przed piaskowaniem i malowaniem - Dawdzio - 03-03-2020 14:00:11

Zawias nie jest, ale śrubę i dźwignię (lub oś śruby, jeśli masz wersję bez dźwigni) można bez problemów zdjąć.
W kwestii tych dwóch elementów pogadałbym z wykonawcą, niech on uzna czy można to bezpiecznie piaskować bez zabezpieczenia, czy jednak lepiej to jakoś osłonić. W sumie nie trudno byłoby je zabezpieczyć, pręt, dwie nakrętki, dwie spore podkładki i nic się tam nie dostanie.


RE: Wigry 3 - zabezpieczenie ramy przed piaskowaniem i malowaniem - romet-mars-lata-90 - 03-03-2020 14:37:27

Dzięki, gdybyś mógł powiedzieć jak się śrubę zdejmuje, bo 0rzyznam, że nie wiem. Mi chodzilo raczej, czy lakierowanie wnętrza tych czesci ramy jest bezpieczne dla wigra.


RE: Wigry 3 - zabezpieczenie ramy przed piaskowaniem i malowaniem - Dawdzio - 03-03-2020 15:46:21

Jeśli zawias z dźwignią to zdejmujesz z dołu zabezpieczenie, podkładkę i wyciągasz/wybijasz dźwignię.
Jeśli bez dźwigni to po prostu od dołu wybijasz trzpień na którym jest śruba służąca do skręcenia zawiasu. Otwór od góry jest zaślepiony plastikową zaślepką, która wyskoczy razem z nim.