Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zielony Jaguar - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Sportowe (/forumdisplay.php?fid=219)
+--- Wątek: Zielony Jaguar (/showthread.php?tid=49700)



Zielony Jaguar - ZielonyJaguar - 01-11-2019 18:25:36

Cześć,

Zabrałem się za przywrócenie do życia kolarzówki odkrytej na po latach na strychu. Sprawa sentymentalna, bo to rodzinna historia, amatorska kariera taty w latach 60-tych. Założenie jest takie, by możliwie jak najwięcej części było z tego egzemplarza - nawet jeśli są tknięte przez rdzę. Wtedy do wypolerowania. Choć przyznam się, że nie mam tyle cierpliwości, którą podziwiam u Was :-)

Z tego co wywnioskowałem, jest to chyba Jaguar Special: przerzutka Campagnolo, hamulce Mafac, noski Christophe, siodełko Unicanitor.

Na zdjęciu nie widać samej ramy, bo ta poszła już do naprawy i lakierunku do p. Rychtarskiego. Widziałem u niego odrestaurowane cuda, więc sama rama i widelec powinny wyjść elegancko.

Na tę chwilę martwią mnie jedynie klamki Mafac - to widoczne na zdjęciu zielone tworzywo, które kompletnie sparciało. Nie mam na razie pomysłu, co z tym zrobić...

Będę wdzięczny za ew. uwagi co do modelu.

[attachment=19136]
[attachment=19137]
[attachment=19138]
[attachment=19139]
[attachment=19140]


RE: Zielony Jaguar - drajwer - 02-11-2019 01:03:04

Szkoda, że nie pokazałeś w jakim stanie jest lakier. Może był do uratowania. Malowanie Specjala z ładnym lakierem to taka mała zbrodnia Smile
Gumy na śmietnik. Do klamek Mafaca da się chyba kupić na ebay'u, z epoki będzie chyba ciężko znaleźć czegoś co nie zdążyło sparcieć, ale kto wie...

Tak czy siak czekam na efekty, szykuje się coś fantastycznego Smile Liczę na dokumentację zdjęciową z postępów, im więcej fotek tym lepiej Smile


RE: Zielony Jaguar - ZielonyJaguar - 12-12-2019 20:46:32

I już po odnowieniu ramy u Rychtarskiego. Nie jest to akcja 1:1, bo nie udało się zachować dobrych chromów na tylnych widełkach, a samo chromowanie kosztowałoby parę stów więcej. Natomiast na przednich jest jak było. Ogólne wrażenie pozytywne. Fajny kolor, nieczęsto spotykany w świecie rowerów.


RE: Zielony Jaguar - drajwer - 14-12-2019 01:55:40

Wygląda świetnie, czekam na dalszy rozwój wydarzeń.