Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
KOMPRESOR - ale jaki - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Narzędzia i akcesoria (/forumdisplay.php?fid=204)
+--- Wątek: KOMPRESOR - ale jaki (/showthread.php?tid=49592)

Strony: 1 2


RE: KOMPRESOR - ale jaki - Marwerick - 02-02-2020 19:03:32

http://wan-gdynia.pl/

polskie kompresory takie jak kiedyś na stoczni używano.


RE: KOMPRESOR - ale jaki - gabriel0 - 03-02-2020 02:26:31

Wana warto jakiegoś starego kupić. Ja mam zwykłego 2 cyl i rąbie go już chyba z 10 lat. Sporadycznie olej wymienię.


RE: KOMPRESOR - ale jaki - bkrukl - 04-02-2020 01:03:14

Tylko że te wany to conajmniej 120 litrow z tego co rozumiem.
Za dużo jak dla mnie.
Co myślicie o tym?
https://allegro.pl/oferta/mocny-kompresor-olej-sprezarka-50l-zestaw-5el-8350976651


RE: KOMPRESOR - ale jaki - Texas Ranger - 04-02-2020 14:15:27

Nie kupuj tych no name.
Popatrz na stronie leroy merlin mają teraz w ofercie fajne kompresorki metabo.


RE: KOMPRESOR - ale jaki - joozek - 04-02-2020 16:29:31

Jak 50 l to po co kombinować. Są w Castoramie po 399 zł.
Gwarancja 2 lata. Po 1,5 roku oddajesz do serwisu i Ci wymienią na nowy, z kolejną gwarancją 2 lat Big Grin
A tak poważnie, ten z Castoramy mam od początku - coś ok 4 lat. Jest naprawdę ok, ale do prac podręcznych; przedmuchiwanie, ropowanie, czyszczenie. Do malowania owszem, ale płotu, ew impregnowania elementów drewnianych. Przy pracach lakierniczych??? ew do podkładu epoksydowego i akrylowego.
Z narzędziami raczej lipa, nawet z kluczem do kół ciągle się włącza, o piaskarce zapomnij.


RE: KOMPRESOR - ale jaki - bkrukl - 04-02-2020 16:44:36

Ani piaskarki, ani pistoletu do kół nie bede używał.
Chodzi o czyszczenie np silników komarków, lub pomalowanie komarka.
Czasem napompowanie kół.
I tyle.
Wiem że 24 litry są do malowania za małe. Dlatego szukam 50.
Jest na alle.... kompresor z kowala, tylko że musiałbym wszystko do niego dokupić...


RE: KOMPRESOR - ale jaki - bkrukl - 04-02-2020 18:26:04

O, znalazłem już z zestawem

https://allegro.pl/oferta/kompresor-olejowy-sprezarka-50l-separator-zestaw-8859755524

Co o tym myślicie?


RE: KOMPRESOR - ale jaki - joozek - 04-02-2020 20:24:53

Bedzie bdb, sprawdź czy nie ma sklepu internetowego. Wówczas kupując po za allegro wyjdzie taniej.


RE: KOMPRESOR - ale jaki - bkrukl - 05-02-2020 14:05:07

Kompresor zamówiony ten z Covala z osprzętem. Poza allegro wyszło 490 z przesyłką.


RE: KOMPRESOR - ale jaki - bkrukl - 08-02-2020 01:12:09

Kompresor już u mnie :-) w cenie 490 zł dostałem kompresor i zestaw końcówek np do pompowania itp.


RE: KOMPRESOR - ale jaki - DMR - 18-01-2021 11:11:06

A ja kupiłem sobie kilka tygodni temu taki zestawik:





Ten bęben jest zarąbisty bo mam tam w zwijaku 20m węża wiec wszędzie w garażu i przed nim sobie wjadę bez konieczności ruszania kompresora.
Kompresor wziąłem celowo pionowy, aby zajął mniej miejsca (mam idealny kont na niego), jak działa zobaczymy osiągi ma fajne:

https://www.castorama.pl/sprezarka-airpress-hl-360-50-pionowa-id-30354.html?store=0&exactc=14976614ef48e5d8de74469b8d94e2e5&keyword=pla_niska_marzowosc_pm&gclid=EAIaIQobChMIxaiB4oOl7gIVC95RCh3xnAwBEAYYASABEgIPl_D_BwE

Na razie przy drobnych rzeczach jak psikanie pompowanie jest ok, zobaczymy z czasem jak będę oczekiwał czegoś więcej - dam wam znać.


RE: KOMPRESOR - ale jaki - joozek - 16-04-2021 13:31:01

Po prawie 1,5 roku użytkowania kompresora KRAFT&DELE, ten który kupiłem, pora na podsumowanie. 8 bar, 360 l/min 200 l, silnik 2,2 kW (4KM) to jednak za mało nawet do amatorskich prac ze szkełkowaniem. Owszem, da się zrobić i to porządnie, ale czas, okres jest zdecydowanie za długi. Z wyżej wymienionych parametrów jedynie butla 200 l i ciśnienie 8 bar w zupełności wystarczą. Silnik 3 faz 2,2 kW mimo połączenia w trójkąt pracuje non stop, zęby go nie przegrzać należy robić przerwy min 4 min. Winna jest temu instalacja powietrzna, rury 0,5 cala. Owszem mają radiatory, ale prześwit jest za mały.
Sama pompa 2 x 60 mm nie jest zła, działała do końca. Należy kontrolować poziom oleju i wymieniać go częściej niż zaleca producent. To jednak za mało - wydajność na poziomie 360 l/min do takich prac, to za mało.
Uwaga, należy koniecznie zastosować reduktor, odwadniacz na wężu powietrza.
Koniec końcem, ja mój sprzęt .... SPRZEDAŁEM Rolleyes
Zostawiłem sobie samą butlę i kupiłem zestaw; silnik + pompa + osprzęt.
Teraz wybór był bardziej sprecyzowany, wiedziałem co chcę, a o firmie zdecydowała rozmowa ze znajomym lakiernikiem.
KUPIŁEM odpowiedni zestaw BARAKUDA SILVER V2090 z silnikiem 4kW (5,5KM), 3-faz. Wydajność rzeczywista 900 l/min, 9 bar. Przekroje węży 1 cal.
Zestaw kupiłem na szynie montażowej, który bez problemu, z małymi przeróbkami zastosowałem do swojego zbiornika 200 l - dedykowany do takiego zestawu.
Efekt prac - woow Big Grin




Z rzeczy które zostały do wymiany to, nowy, większy odwadniacz i gumowa mata pod zbiornik. Mam obiecany kawał z taśmociągu, bo jednak koła czasem się przydają :F
Skoro się już pochwaliłem sprzętem, to przy okazji kilka zdjęć z mojego nowego warsztatu.
To tzw blaszany domek ogrodowy 12 m2. Kupiłem nowy, poskładałem i dostosowałem do prac. Zresztą wszystko widać. Ściany OSB, podłoga na stelażu podsypce i OSB. Instalacja 3-faz w rurach PVC, oświetlenie LED i grawitacyjny kanał wentylacyjny.










aha, na ocieplenie dachu już też mam pomysł Rolleyes ale to latem.


RE: KOMPRESOR - ale jaki - Jaca - 16-04-2021 13:55:20

Ekstra szopka ok