Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
ZZR Romet Jaguar Special ??? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Sportowe (/forumdisplay.php?fid=219)
+--- Wątek: ZZR Romet Jaguar Special ??? (/showthread.php?tid=49508)



ZZR Romet Jaguar Special ??? - Zorba - 07-09-2019 19:57:01

Koledzy, czy może to być Jaguar Special? Jeśli tak, to pójdzie do remontu, choć jak widać swoje przeżył i nie jeździł nim dziadek tylko do kościoła. Ma sztycę 26,4 mm, ale:

1. nr seryjny na mufie suportu, a nie haku
2. przelotki linki tylnego hamulca


Właściciel sprzedawał na części lub w całości. Myślałem, że to coś jak Mistral, ale zaskoczyła mnie niska waga (lżejszy od Sporta mimo, że obydwa na stalówkach). Nazwy roweru nie pamięta, dostał go z rodziny, pamięta jedynie, że pierwotnie był ciemnoczerwony chyba metalik.










RE: ZZR Romet Jaguar Special ??? - Zorba - 08-09-2019 18:41:26

Już po pierwszej 6-cio kilometrowej przejażdżce. Nim mogła się odbyć musiałem zmienić widelec (oryginalny ma nadszarpnięty gwint). Dość zabawne, bo ten zapasowy, który miałem ma podobny kolor. Założyłem też czasowo mostek od mojej rozebranej Jagi i baranka.

Wrażenia z jazdy średnie. Bardzo dobrze chodzą przerzutki favorita, nie trzeba ich nawet regulować. Blaty są w porządku. Przynajmniej jedna korba krzywo osadzona. Może obie. To w sumie normalne w klinowym systemie korbowym Rometa. Stalowe obręcze zósemkowane i wyjajowione. Chyba jedynie chiński hutnik może się ucieszyć na ich widok. Luzy na osiach.
Ogólnie niby rower jeździ, ale radochy nie ma.



RE: ZZR Romet Jaguar Special ??? - drajwer - 08-09-2019 20:03:41

To czerwone to poprzednia farba czy jakiś podkład? Może dałoby się coś odczytać. Reynolds na pewno, ale czy Special? Szczerze wątpię...


RE: ZZR Romet Jaguar Special ??? - chadie - 29-09-2019 15:57:49

To Jaguar na Reynolds 531, ale nie Special, ten miał kute haki z mocowaniem przerzutki. Twój ma haki blaszane, bez mocowania, ale i tak lepsza rama niż kanaliza, bo Reynolds


RE: ZZR Romet Jaguar Special ??? - Zorba - 07-10-2019 12:16:17

Mam do wyboru, albo zmodernizować, czyli zmienić koła, korbę, suport, przerzutki, zamontować klamkomanetki, pomalować ramę, czyli wydać ok 1200 zł, żeby doprowadzić go do standardu budżetowej kolarzówki. Ważyłby około 11 kg. Jedyny plus, że byłby stalowy. Nie interesuje mnie trzymanie zabytków, więc opcja druga, to go sprzedać, żeby na siodełko było Big Grin.