Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rama 2320 prośba o fotki - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Rama 2320 prośba o fotki (/showthread.php?tid=49028)



Rama 2320 prośba o fotki - metralf - 01-06-2019 23:35:47

Cześć, jako że rozpocząłem remont kapitalny który zamierzam szybko ukończyć mam do Was serdeczna prośbe.

Potrzebowałbym zdjęcia ramy w okolicach ogranicznika stopki centralnej, zdjęcie samej stopki w miejscu styku z ogranicznikiem oraz zdjęcie i wymiary górnych mocowań osłon silnika.

Przy ograniczniku ktoś majstrował. Obspawane jest to elektrodą i trzeba to zrobić porządnie. Mocowanie blach jest ułamane i muszę dorobić całe nowe. Resztki - rozwiercilem 2 zgrzewy i poszło, ale trzeba je odtworzyć.

Czy na tym etapie prac warto poprawiać fabrykę jeśli chodzi o ramę/blachy? Obudowę lampy już spasowałem bo było mocno tak sobie. Zauważyłem słabe spawy blach mocujących silnik w tylnej części i to obspawam od dołu MIGiem. Czytałem o problemie krzywego silnika. Czy w przypadku 2320 jestem w stanie temu jakoś zapobiec?


RE: Rama 2320 prośba o fotki - metralf - 02-06-2019 19:25:10

Sam sobie odpowiem. Mocowanie dorobione. Pazdzierz nasmarkany elektroda wycięty. Rama zaslepiona. Jak przyjdzie nowa stopka centralna dorobię ogranicznik.











Mi się fotki nie chcą otworzyć ale jak się kliknie otwórz w nowym oknie to działa.

Nadal jestem chętny na zdjęcia ogranicznika stopki bo nie mam pojęcia jak wyglądał oryginał.


RE: Rama 2320 prośba o fotki - gregorian2008 - 02-06-2019 20:46:16

jesli chcesz mogę wysłać Ci cały kawałek ramy z ogranicznikiem do wspawania koszt 25 plus kw


RE: Rama 2320 prośba o fotki - metralf - 05-06-2019 00:23:06

(02-06-2019 20:46:16)gregorian2008 napisał(a):  jesli chcesz mogę wysłać Ci cały kawałek ramy z ogranicznikiem do wspawania koszt 25 plus kw

Dzięki, nie widziałem że odpisałeś. Kupiłem dziś całą ramę w bdb stanie, to se dorobię ze wzoruSmile

Także wstrzymuje prośbę o zdjęcia a jak przyjdzie rama to zrobię fotki dla innych jakby kiedyś szukali.