Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rama z Węgier - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Rama z Węgier (/showthread.php?tid=48975)

Strony: 1 2


Rama z Węgier - Norweski Zomowiec - 21-05-2019 16:34:41

Witam

Czy jak mam ramę komara z Węgier, to nie musi być zarejestrowana, bo tam nie obowiązuje rejestracja motorowerów?


RE: Rama z Węgier - nie_mientki - 21-05-2019 16:40:54

Odpowiedz sobie na pytanie: jakie prawo działa w Polsce, polskie czy węgierskie?

No to już wiesz.


RE: Rama z Węgier - Norweski Zomowiec - 21-05-2019 16:48:00

Hm... Jak czytam, to motorowery we Węgrzech nie podlega rejestracji, więc jak jestem właścicielem komara w Polsce, to muszę zrobić przegląd, podać dokument kupna-sprzedaży i tą ramę zarejestrują na moje nazwisko w Polsce


RE: Rama z Węgier - Whiskacz - 21-05-2019 20:12:08

Ja tam gdzieś słyszałem że nie do końca bo niby jest to "nowy" pojazd i na tej podstawie musi mieć homologację. Najlepiej pytaj w WK bo znając życie każdy wydział to inna bajka Big Grin


RE: Rama z Węgier - Norweski Zomowiec - 21-05-2019 20:34:08

Nie rozumiem. Jak zrobi się najpierw przegląd, to już jest wszystko sprawdzone i się idzie do WK z papierkiem - ale bądźmy poważni...homologacja w komarze z 66 roku. Tam jak wystarczy, że świeci żarówka, to dobrze jest


RE: Rama z Węgier - Whiskacz - 21-05-2019 21:13:38

Ale ja jestem z tobą poważny, mówiłem że słyszałem a nie że wiem na 100% Nie wiem czy nie jest to specjalne działanie by rejestrować na zabytek. Tak samo od nowego roku będą przeglądy na małe przyczepki, skądś tą kasę muszą mieć.


RE: Rama z Węgier - rafi555 - 21-05-2019 21:48:51

(21-05-2019 20:34:08)Norweski Zomowiec napisał(a):  Nie rozumiem. Jak zrobi się najpierw przegląd, to już jest wszystko sprawdzone i się idzie do WK z papierkiem - ale bądźmy poważni...homologacja w komarze z 66 roku. Tam jak wystarczy, że świeci żarówka, to dobrze jest

Bzdura totalna :F .


RE: Rama z Węgier - Motorowerzystka - 21-05-2019 21:51:30

Whiskacz napisał(a):Tak samo od nowego roku będą przeglądy na małe przyczepki
Jakiś artykuł na ten temat?

Norweski Zomowiec, najlepiej idź do WK i tam się dowiedz. Oni sprawdzą jakie prawo jest na Węgrzech i myślę że problemów nie będzie. Ktoś już tak rejestrował motorower z Węgier, ale nie wiem gdzie czytałam.


RE: Rama z Węgier - Whiskacz - 21-05-2019 21:54:26

(21-05-2019 21:51:30)Motorowerzystka napisał(a):  
Whiskacz napisał(a):Tak samo od nowego roku będą przeglądy na małe przyczepki
Jakiś artykuł na ten temat?

Niestety ale to mi powiedział diagnosta i nie szukałem więcej na ten temat ale zastanawiam się czy nie sprzedać starej przyczepki PRL.


RE: Rama z Węgier - Norweski Zomowiec - 23-05-2019 16:44:02

(21-05-2019 21:51:30)Motorowerzystka napisał(a):  
Whiskacz napisał(a):Tak samo od nowego roku będą przeglądy na małe przyczepki
Jakiś artykuł na ten temat?

Norweski Zomowiec, najlepiej idź do WK i tam się dowiedz. Oni sprawdzą jakie prawo jest na Węgrzech i myślę że problemów nie będzie. Ktoś już tak rejestrował motorower z Węgier, ale nie wiem gdzie czytałam.

wszystko spoczko - przeszło


RE: Rama z Węgier - Norweski Zomowiec - 23-12-2022 13:15:30

(21-05-2019 21:51:30)Motorowerzystka napisał(a):  
Whiskacz napisał(a):Tak samo od nowego roku będą przeglądy na małe przyczepki
Jakiś artykuł na ten temat?

Z tą przyczepką to właśnie jest powiązany teraz mój problem z rejestracją komara w Polsce z Węgier. Dostałem odmowę rejestracji właśnie takiego komara z Węgier, argumentując braku na dziś przepisami emisji euro - bo tego nie przejdzie oraz właśnie wytokiem sądu, gdzie była sprawa z przyczepką z 89r.

Coś tam jeszcze jakiś argument był. Chyba braku uzyskania homologacji na tego komara w 2022..będę składal pismo o powody odmowy rejestracji tego komara jednakże czuje że kończy się pewna era rejestracji motorowerów z Węgier...
Kto tam jeszcze chce, niech się się pospieszy
https://iv.pl/image/GIsaxYU
https://iv.pl/image/GIsalAn
https://iv.pl/image/GIsasP3


RE: Rama z Węgier - łogór 200 - 23-12-2022 13:26:52

coś może być na rzeczy, ostatnio na olyksie widziałem jak jakiś handlorz, chciał hurtem, albo nawet pojedynczo wysprzedać całą kolekcje motorowerów z Węgier.Ceny jak na dzisiejsze czasy atrakcyjne,oczywiście wszystko z możliwością ,,rejestracji"

Mi to od zawsze śmierdziało tu tego...

A nadal nie rozumiem, tego waszego oporu rejestracji na żółte-Może i trochę drożej ale jak dla mnie same korzyści.


RE: Rama z Węgier - Debesta - 23-12-2022 13:42:37

Tak, bo właśnie sprzedają teraz wszystko co z Węgier i ramy i nie ramy.


RE: Rama z Węgier - Norweski Zomowiec - 23-12-2022 14:06:34

Euro 5 niedawno weszlo i już jest taka lipa rejestracji pojazdów z euro 4 i starszych... Właśnie i też tych komarow z zagranicy


RE: Rama z Węgier - łogór 200 - 23-12-2022 15:00:14

I będzie coraz gorzej.W Krakowie już od 2023 wchodzi strefa czystego transportu.W ślad za nim pójdą pewnie pozostałe miasta.

Wiec nie pozostaje nic innego, jak żółte gdzie te wszystkie Unijne głupoty nie obowiązują.