Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
#2 Charcik Deca - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: #2 Charcik Deca (/showthread.php?tid=48302)

Strony: 1 2 3 4 5


#2 Charcik Deca - Deecuu - 20-01-2019 22:04:43

Siemka, niedawno udało mi sie zakupic kolejnego charta od pierwszego właściciela, jednak jego stan nie był najlepszy wręcz opłakany ale postaram sie go odratować Big Grin na początku zaznacze że warsztacik posiadam w miejscu gdzie jest troche rupieciarnia więc na zdj mogą byc różne rzeczy bezradny



Na tym zdj juz pare rzeczy pościągałem i oprócz tego dostałem pudło częsci. Po rozmontowaniu czesci rame szwagier zdeklarował sie wyśrutowac w firmie xd efekt dobry teraz czekam na malowanie proszkowe ramy, stopki i podnózki Big Grin



W silniku zamierzam wymienić łożyska oraz zrobicszlif cylindra Big Grin ma ktos pomysł jak wyciagnac te choinke? tak żeby niczego nie uszkodzić, co do dalszych prac bede sie starał pisać na bieżąco, na czasie starałem sie posegregowac czesci :F




RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 02-02-2019 18:21:01

Siemka, prace idą do przodu na feriach planuje powoli składac w zaleznosci ile zejdzie z malowaniem a na razie bawie się z przełacznikami. Wczoraj doszły do mnie paczki z czesciami za poł darmo Big Grin




RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 26-02-2020 23:22:31

Tak po roku projekt w końcu zaczyna coś żyć. Studia nie pomagają w tym ale czas wykorzystuje jak moge. W najbliższym czasie zawożę części do ocynku i ostatnie elementy do malowania proszkowego, niektóre elementy już posiadam. Udało mi się zakupić nowe komplety przęłączników z PRL, zdobyć w miare dobre kierunki które już są przygotowywane do ostatecznego złożenia. Koła zregenerowane, na przód obręcz IFA a na tył chartowska z zapasów PRLu, została mi wymiana łożysk i wyszkiełkowanie piast. Silnik będzie 70, aktualnie jest szkiełkowany, robiony szlif i regeneracja wału. Mam nadzieje że firma dobierze mi też odpowiedni tłok. Na tył metalowe błotniki, aktualnie u spawacza, poprzedni właściciel wywiercił pare dziurek kóre średnio wyglądają- po tym zabiegu idą w proszkowe Big Grin
tutaj kierunki:
niektótre elementy do ocynku:

Błotniki

część elementów już pomalowana:

Obręcze, oryginalny papier musiałem sciągnąć i zabezpieczyć folią ;P

Postaram się pisac w miare na bieżąco Big Grin


RE: #2 Charcik Deca - trzcinka - 27-02-2020 01:43:28

Czekamy na dalsze relację Big Grin Może już w tym sezonie nowy chart pojawi się na drogach


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 27-02-2020 17:41:55

Mam nadzieje Big Grin


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 01-03-2020 23:49:52

Pierwsza paczka ze szkiełkowania, efekt w sumie bardzo fajny, zastanawiam się nad bębnami czy teraz polakierować je lakierem bezbarwnym? Jednocześnie wały do regeneracji i kolejna część 70 do szkiełkowania Big Grin




RE: #2 Charcik Deca - seler1500 - 02-03-2020 00:38:28

Mam tylko nadzieję że cylinder od środka nie był szkiełkowany :F


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 02-03-2020 08:23:48

(02-03-2020 00:38:28)seler1500 napisał(a):  Mam tylko nadzieję że cylinder od środka nie był szkiełkowany :F

haha powiem Ci że nie wygląda, był zabezpieczony podobno ;P


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 26-04-2020 16:20:48

więc tak, kwarantanna nie pomaga w pracach xd więcej czasu ale firmy pracują dłużej. Odebrałem ocynki i jak część wyszła naprawdę fajnie to reszta musi być poprawiona, troche w tym mojej winy bo powinienem je wypiaskowac a nie czyścić szczotką. Na czasie zaczynam składanie kierunkowskazów i przełączników do których nagromadziłem sporo części.

te ocynki wymagają poprawy






udało mi się kupić oryginalną uszczelkę pod kolanko

Po niedzieli pewnie odbiore wały z regeneracji i część ze szkiełkowania i prace powinny ruszyć dalej Big Grin


RE: #2 Charcik Deca - damian94 - 26-04-2020 17:35:40

Skąd masz uszczelkę wydechu? Huh

Kurde, fajne bajery tu masz. Nie masz czasem namiaru na cylinder do 70?


RE: #2 Charcik Deca - ananas - 26-04-2020 18:41:41

https://sklep.motokam.net/cylindry/455-oryginalny-cylinder-romet-chart-70ccm-tuning.html


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 26-04-2020 20:41:25

(26-04-2020 17:35:40)damian94 napisał(a):  Skąd masz uszczelkę wydechu? Huh

Kurde, fajne bajery tu masz. Nie masz czasem namiaru na cylinder do 70?
Namiaru niestety nie posiadam, ale tak jak kolega wyżej napisał jest na tym sklepie


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 30-04-2020 23:13:54

Udało mi się zrobić kierunkowskazy, trochę pracy z pastą lekkoscierną i wyglądają dużo lepiej w sumie zostało założyć żarówki Big Grin Odebrałem resztę ze szkiełkowania i przygotowuje drugą część ocynków. Niestety na wały muszę poczekać ale to "kwestia czasu" haha, oddane do malowania proszkowego rzeczy też mają być niedługo gotowe i działamy dalej Big Grin Dostałem od majfrendów gaźnik, podpatrzyłem go u Skindera i zamówiłem taki ale 19.5, myśle że do 70 bedzie pasować ;P





tutaj troche zdj z prac przy kierunkach:










Zdecydowanie polecam spray do plastiku z bolla, lepsze od malowania i plastik prezentuje się lepiej niż malowany ;P





RE: #2 Charcik Deca - trzcinka - 01-05-2020 00:24:37

Nieee no rewelka te kierunki


RE: #2 Charcik Deca - Deecuu - 02-05-2020 13:33:28

(01-05-2020 00:24:37)trzcinka napisał(a):  Nieee no rewelka te kierunki

dzięki starałem się Big Grin