Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Sprawy Forum (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" (/showthread.php?tid=44991)

Strony: 1 2


Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Szatek - 20-09-2017 14:42:35

Cześć.

Założyłem ten wątek, ponieważ uważam, że w.w. dział wymaga rozbudowy. Chodzi mi o to, aby umieścić w nim tematy podobne do tego: http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=44589 , ale oczywiście dotyczące pozostałych motorowerów. Nie chodzi mi o ogólne opisy, tylko o szczegóły identyfikujące każdy rocznik.

Taka wiedza na pewno przyda się osobom, które chcą aby pojazd był jak najbardziej zbliżony oryginałowi, bądź takim, które chciałbym zidentyfikować jego rocznik (przy jego braku na ramie, bądź tabliczce znamionowej).

Oczywiście, większość takich danych znajduje się już w internecie, ale trzeba ich wnikliwie szukać po x wątkach, a chyba lepiej byłoby, gdyby były zebrane. Ograniczy to także powielaniu tematów, przez osoby chcące pozyskać takie dane.

Ja niestety nie mam tak szczegółowej wiedzy na temat pozostałych modeli, więc nie jestem w stanie tego opisać. Nie wiem czy są osoby, które są zapoznane z innymi modelami, jak ja z 50-T-1, ale przecież nie musi opisywać tego jedna osoba.

Wzór już jest, także chyba można zrobić to według niego.

Mam nadzieję, że pomysł zostanie zrealizowany.

Czekam na Wasze opinie, pozdrawiam.


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Szatek - 21-09-2017 21:35:11

Więc jak, kto się zgłasza i którego modelu zrobi szczegółową historię zmian - albo ją chociaż zacznie?


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Romecik1234 - 21-09-2017 22:09:27

Szatku ja mogę zrobić o modelu Mr 2375. oczywiście jak będę miał czas to zacznę. Pozdrawiam


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - rafi555 - 21-09-2017 22:09:30

porobię ładne zdjęcia i mogę zacząć o komarze 2 2330


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Quake96 - 21-09-2017 22:16:35

Ja rezerwuję sobie temat Ogara 200. Znam ten model od podszewki, tylko nie mam chwilowo czasu ani większych możliwości, żeby zrobić pełną dokumentację.


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Quake96 - 07-10-2017 22:20:23

Ja swoje zadanie wykonałem. Proszę tylko innych modów o nie zmienianie treści Wiki o Ogarze 200 bez konsultacji ze mną Smile

Innych tematów się nie podejmuję, bo nie mam wystarczającej wiedzy.

Spróbowałbym tematu Ogara 201, ale to model tak tajemniczy i pełen domysłów, że szkoda robić gównoburzę krejzi


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Suwmiarka - 08-10-2017 20:40:36

Mi też bardzo się ten pomysł rozbudowy działu podoba. Kiedyś nawet próbowałem coś takiego stworzyć o Komarze Sport. Moim błędem było tylko to, że postanowiłem dodawać wszystko na raty, a jak się okazało, nie można dać mi możliwości edycji postu, potem ktoś dodał mi resztę tekstu, z tym że pisany ''cięgiem'' i średnio to wyszło, zaniechałem tworzenia.
Mam tylko wątpliwości czy potrzeba 2 działy (Modele Rometów i Wikipedia) bo wg. mnie to prawie to samo.


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Quake96 - 08-10-2017 21:31:33

Dział z modelami docelowo zostanie zlikwidowany, gdy wikipedia będzie kompletna.


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Szatek - 08-10-2017 22:16:12

Dlatego najlepiej pisać na raty w Wordzie, a potem tylko wkleić tekst na forum Wink


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Quake96 - 08-10-2017 22:30:47

Albo pisać w forumowym edytorze, coby mieć możliwość podglądu posta, aby lepiej go sformatować i na koniec kopiować pracę do np. notatnika.

Przynajmniej ja tak zrobiłem.


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Szatek - 20-10-2017 18:26:28

Miesiąc od założenia tematu i tylko wątek o Ogarze 200? Czekamy na więcej ochotników - jest jeszcze masa modeli.


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Szatek - 20-11-2017 21:13:17

Po raz ostatni apeluje, o zgłaszanie się ochotników do tworzenia tematów... Chyba forum nie jest tylko po to żeby z niego "brać", ale także "dawać"?

Miałem też nie pisać na kogo najbardziej liczę, ale ta osoba się nie zgłosiła (co mnie trochę rozczarowało), więc napiszę - chodzi o joozka.

Przypominam też o tematach tym, którzy już się zadeklarowali, a tematy nadal nie istnieją.


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Adam104100 - 20-11-2017 21:58:36

Mógłbym spróbować o Kadecie. Zmian tam było kilka, ale nie tyle, co w T1. Zaryzykuję i coś napiszę. Jak będzie słabe to się usunie.


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - Suwmiarka - 20-11-2017 22:26:34

Nic sie nie zmienilo. Nadal deklaruje sie, ze napisze artykul o Komarze Sport, jak tylko bede mial wystarczajaco czasu


RE: Rozbudowa działu "Forumowa Wikipedia" - JGNZM - 21-11-2017 02:02:19

Ja mogę coś sensownego napisać o Charcie ale to by musiała mi się kiedyś zebrać wena na nudne niedzielne popołudnie Smile