Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nadajnik UKF na całe pasmo - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Nadajnik UKF na całe pasmo (/showthread.php?tid=44807)



Nadajnik UKF na całe pasmo - Dawdzio - 02-09-2017 01:56:31

Jako, że elektroników kilku na forum jest, postanowiłem spytać tutaj. Może coś z tego wyniknie, może nie, ale chociaż nie zostanę zrównany z ziemią, jak zapewne stałoby się to na elektrodzie.

Zastanawiam się czy możliwe jest zbudowanie nadajnika stereo małej mocy na cały zakres UKF CCIR, tj. 88 - 108MHz. Nadajnik ten docelowo miałby być przyłączany w gniazdo antenowe radia samochodowego zamiennie z normalną anteną za pomocą przełącznika. Pokrycie całego pasma bardzo ułatwiłoby użytkowanie go z odbiornikami starego typu, posiadającymi pokrętło wyboru częstotliwości i nie mającymi możliwości zapisu kilku stacji (w przypadku zastosowania dostępnych w handlu transmiterów FM zmiana radio/odtwarzacz wymagałaby dostrojenia się na nowo do odpowiedniej częstotliwości). W dodatku taka konstrukcja byłaby uniwersalna, bo nie wymagałaby ingerencji w budowę odbiornika.


RE: Nadajnik UKF na całe pasmo - spsport2000 - 02-09-2017 09:29:42

Jest mozliwosc tylko nie bardzo wiem po co ci cos takiego.


RE: Nadajnik UKF na całe pasmo - Dawdzio - 02-09-2017 09:42:26

Chciałbym słuchać swojej muzyki z radia, które posiada tylko wejście antenowe (brak odtwarzacza i gniazda magnetofonu), ale jednocześnie nie chcę ingerować w konstrukcję odbiornika.