Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
smarowanie krzywki magneta - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: smarowanie krzywki magneta (/showthread.php?tid=43624)



smarowanie krzywki magneta - Gustawo - 21-04-2017 23:53:58

Witajcie!
Poszukuję jakiegoś zamiennego smarowidła które mogłoby smarować krzywkę magneta (poruszającą przerywaczem) lepiej niż poprostu zwykły olej, gdyż on szybko się wyciera. Narazie posmarowałem krzywkę smarem litowym (cieniutką warstwą) i puki co jest git, no ale zobaczymy za jakiś czas.
Pomyślałem również o tych współczesnych smarach do łańcuchów w spreju. Największe nadzieje wiążę z takim smarem zawierającym dodatek teflonu (który jak dobrze wiemy z kuchni dobrze zmniejsza tarcie Wink).
Co wy na to? Może macie jeszcze jakieś propozycje?


RE: smarowanie krzywki magneta - Emikel - 22-04-2017 00:17:32

Przecież jak ten filc nasączysz olejem to Ci będzie smarował i smarował więc nie wiem w czym problem


RE: smarowanie krzywki magneta - Gustawo - 22-04-2017 11:03:34

rety no przecież wiem o filcu i go mam Wink. Ten zamiennik który chcę znaleźć ma poprostu lepiej smarować od oleju


RE: smarowanie krzywki magneta - Gustawo - 22-04-2017 12:10:19

a co myślicie o WD40?


RE: smarowanie krzywki magneta - darek23 - 22-04-2017 13:45:12

Ludzie od lat stosowali i stosuja olej do smarowania. Nie wiem czy to ze mna cos nie tak albo mnie cos omineloBig Grin Nie wiem wogole w jakim celu chcesz zastepowac stary dobry olej, sprawdzajacy sie od tylu lat. Owszem sa teraz lepsze oleje i srodki smarujace, tylko pamietaj ze i tak ta operacje trzeba regularnie powtarzac. Czy to bedzie zwykly olej taki jak zaleca producent, czy jakis super hiper mega wypasiony olej kosztujacy 10zl/100ml.