Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Brak OC - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Brak OC (/showthread.php?tid=43604)



Brak OC - Majerano - 20-04-2017 17:22:07

Witam.
Mam takie pytanie czy jeśli nie wykupiłem OC i nie przyszła mi kara za jego brak to gdy wykupie to OC to przy okazji bd musiał płacić karę? Huh


RE: Brak OC - pajak - 20-04-2017 17:33:42

Witam powiem tak, kwestia jak długo nie opłacasz OC, czy jest na ciebie? U mnie wygląda to tak. Kupiłem przyczepkę wraz z OC, nie przerejestrowałem i nie zgłosiłem w PZU. Po 3 tygodniach braku OC ( skończyła się polisa ) poszedłem opłacić OC. Babeczka wytłumaczyła mi że jeśli byłoby ubezpieczenie na mnie to mogłaby zrobić kontynuację, niestety było na poprzedniego właściciela i mam przerwę. Powiedziała że może przyjść kara lecz narazie nic nie przychodzi. Co do pytania twojego musisz zapłacić a z karą jeśli taka będzie niestety trzeba się pogodzić. Na błędach człowiek się uczy. Pozdrawiam


RE: Brak OC - Majerano - 20-04-2017 19:22:10

Nie OC wcześniej nie było na mnie.
Wiem że kare będę musiał płacić ale skoro po roku nie przyszła? To chyba ten cały system już kary nie przyśle jak nic z pojazdem nie będe robił? Moje pytanie czy jeśli poszedłbym opłacić albo czy jakbym go sprzedał i nowy właściel go opłacił lub bym pojazd zezłomował to czy by ten system sie skapnął i kare przysłał?