Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Naklejanie naklejek od MOTONAKLEJKI.PL - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: Naklejanie naklejek od MOTONAKLEJKI.PL (/showthread.php?tid=42595)



Naklejanie naklejek od MOTONAKLEJKI.PL - hvil - 05-01-2017 12:44:26

Hej!
Wykosztowawszy się na naklejki do mojego Uniwersalnego Wigra, chciałem zapytać o kwestie techniczne ich montażu.

1. Czy jest gdzieś możliwość zdobycia informacji w jakiej odległości poszczególna naklejka być powinna? (np. od mechanizmu składania, czy od rury podsiodłowej końca)

2. Drogie te naklejki były, nie chciałbym zniszczyć? Jak to kleić i czy można korygować po przyklejeniu? Będę wdzięczny za indtrukcje.

P.s. Kupiłem też zestaw na motorynkę i przydałoby się te rady i na jej oklejenie zastosować:-)


RE: Naklejanie naklejek od MOTONAKLEJKI.PL - Odrestaurator - 05-01-2017 15:28:16

Zakładam ze rozmieszczenie było na oko, tylko mniej więcej na środku, tak jak było w innym. Korygowanie po naklejeniu raczej nie wchodzi w grę, można tylko bardziej docisnąć szmatką czy coś. Na youtube są poradniki jak dobrze naklejać naklejki.


RE: Naklejanie naklejek od MOTONAKLEJKI.PL - Rafku - 05-01-2017 17:18:28

I jak masz motorynkę wyprodukowaną przed 86 czy tam 87 rokiem - czyli masz te 'chromowane naklejki' z białym napisem romet, przeznaczone na zbiornik to tutaj jest konkretna zabawa, nakleić taką szmacianą naklejkę (ona jest chyba cieńsza niż folia aluminiowa Facepalm2 ) na ten półokrągły zbiornik jest na prawdę ciężko

Mi się udało w miarę (nie idealnie) nakleić chyba 4 parę? Facepalm2


No i pisząc dalej o tych naklejkach warto wspomagać się choćby kartą bankomatową przy ich naklejaniu, jednak bez przesady - jak mocniej przeciągniesz zdzierasz kolor biały i czarny do tego 'chromowanego'

Ogólnie to ciężki temat Facepalm2


RE: Naklejanie naklejek od MOTONAKLEJKI.PL - ananas - 05-01-2017 18:19:17

Jeśli chodzi o srebrne naklejki na baku od motorynki to miałem 2 pary i ani jednej nie udało mi się nakleić dobrze, zawsze góra się marszczyła. Przy nowym typie nie miałem takich problemów.