Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Komar] Mocowanie ramki szkła do lampy przedniej - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: [Komar] Mocowanie ramki szkła do lampy przedniej (/showthread.php?tid=40888)



[Komar] Mocowanie ramki szkła do lampy przedniej - Alex Tom - 15-07-2016 12:12:20

Hej,
tym razem chciałbym zapytać jak w Komarze przykręcić ramkę (tą chromowaną) przedniego klosza do obudowy lampy? Jak to jest oryginalnie zrobione?
Bo w Ogarze mam mocowanie na wkręta żywcem w plastik, ale w Komarze chyba tak nie jest.
W tej obudowie niby jest miejsce w kształcie nakrętki, ale gdy włożę tam nakrętkę to ona się obraca. Myślałem ją wtopić tam, przykleić, ale przecież jak zacznę kręcić śrubką to gwint pociągnie tę nakrętkę i wyrwie z plastiku ku łbie śruby.
A może nakrętkę dać tam od środka obudowy, jakoś ją tam przykleić, wtedy nakrętka się oprze na tej właśnie obudowie.
No ale może ktoś ma fotkę jak jest oryginalnie?



RE: [Komar] Mocowanie ramki szkła do lampy przedniej - Odrestaurator - 15-07-2016 15:10:21

Ja mam tam po prostu śrubke wkręconą do plastiku. Między obudową plastikową a ramką mam jeszcze plastikowy dystans w kolorze białym.

A jak nie da rady to walnij wkręta, trochę druciarsko ale zadanie spełnia.


RE: [Komar] Mocowanie ramki szkła do lampy przedniej - Alex Tom - 19-07-2016 22:28:33

Zrobiłem tak, że w tę obudowę plastikową, w te gniazdo co się wkręca "coś" wkleiłem nakrętkę klejem dwuskładnikowym. Doba schnięcia i na razie trzyma się bardzo mocno. Teraz normalnie mogę przykręcić śrubką.


RE: [Komar] Mocowanie ramki szkła do lampy przedniej - zakrzes - 26-08-2016 23:39:01

Wkrec wkreta i bedzie gites...