Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Simson s51- wszystkie biegi przelatują do 35km/h - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Simson s51- wszystkie biegi przelatują do 35km/h (/showthread.php?tid=40711)



Simson s51- wszystkie biegi przelatują do 35km/h - MrGrzybu - 02-07-2016 15:55:58

Siemanko, niedawno robiłem remont mojego simsona (zawieszenie, układ kierowniczy, regulacje w silniku, elektryka od podstaw) i dzisiaj chciałem jechać na przegląd. Po wyjechaniu z domu zdziwiło mnie trochę to że biegi musiałem zmieniać co dosłownie przejechane kilka metrów, a po wyjechaniu na prostą, po wrzuceniu 4 biegu nie udało mi się osiągnąć większej prędkości niż 35-40km/h, pomimo wyczuwalnej mocy podczas przyspieszania, a po osiągnięciu tej prędkości wył jakby potrzebował kolejnej zmiany biegu, co nie jest raczej normalne. Co może być przyczyną? Odpala zimny od 3 kopa, ciepły od 1 więc z zapłonem chyba wszystko ok (elektronik)


RE: Simson s51- wszystkie biegi przelatują do 35km/h - damian94 - 02-07-2016 16:12:49

A co regulowałeś w tym silniku ? I jakie masz zębatki ?


RE: Simson s51- wszystkie biegi przelatują do 35km/h - Jaro5 - 02-07-2016 17:04:57

Musisz zastosować większą zębatkę zdawczą co naj mniej o dwa zęby.
Pewnie masz 13z lub 14 i dlatego tak się dzieje.


RE: Simson s51- wszystkie biegi przelatują do 35km/h - MrGrzybu - 02-07-2016 18:56:00

A może to mieć jakiś związek z gaźnikiem? Tata mi mówił że może to to

I czy zmiana zębatki na mniejszą przez poprzedniego właściciela mogła się wiązać z tym że używał go jako crossa? ( tylna opona enduro na to wskazuje)