Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Siema mam kilka pytań - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Siema mam kilka pytań (/showthread.php?tid=39655)



Siema mam kilka pytań - adamus13715 - 02-04-2016 12:01:22

Siema jak w temacie, pierwsze moje pytanie, jak to jest z tym prawo jazdy na samochód od 16 roku życia, wiem że jest to na samochody lekkie nie przekraczające jakiej tam wagi i prędkości, i w sumie pomyślałem czy dało by się przerobić malucha i jeździć nim na tę kategorie?

Drugie pytanie, kupiłem od kolegi rometa 50 t-1, on wcale nie nie ma żadnych papierów, ani ciągłości umów, po prostu nic, jest jakiś sposób żeby go zarejestrować?

I słyszałem coś że wchodzi jakaś ustawa że zamiast prawka am będzie jakieś inne uprawnienie robione w szkole na 50 ccm3, słyszeliście coś o tym, czy to tylko plotka?


RE: Siema mam kilka pytań - Odrestaurator - 02-04-2016 12:08:13

2. Zabytek/Unikat - drogo, lub przebicie numerów.
3. I tak nie wejdzie. Bardziej się już opłaca poczekać na a1. (no chyba, że będzie darmowe to można pomyśleć)


RE: Siema mam kilka pytań - Latos - 02-04-2016 12:35:02

Samochody zmodyfikowane przez właściciela nie podlegają kategorii B1, legalnie na tą kategorię możesz jeździć tylko w sytuacji gdy pojazd jest fabrycznie przystosowany do tej kategorii


RE: Siema mam kilka pytań - adamus13715 - 02-04-2016 23:40:58

Odrestaurator, a1 mogę już w wakacje robić ale nwm czy mi się opłaca, ale w sumie jak bym miał robić am albo a1 to bym zrobił a1 bo cena prawie ta sama,
Latos, szkoda