Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Usługi (/forumdisplay.php?fid=202)
+---- Dział: Wykonam (/forumdisplay.php?fid=216)
+---- Wątek: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet (/showthread.php?tid=39287)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - kgorka - 07-11-2018 21:27:13

(07-11-2018 10:22:08)joozek napisał(a):  
(06-11-2018 23:28:17)kgorka napisał(a):  A tą metalowa cienką tulejkę jak wyjąć?? Tą pomiędzy plastikowymi tulejkami?

Za pomocą długiego, ok 40 cm, pręta fi 6 mm, ściętego na końcu w kształt zęba.
Wkładasz go od strony półki górnej, przez otwór fi 8 mm, zaczepiasz tym zębem o rant tulejki metalowej i uderzając w pręt, jak w przecinak, wybijasz tulejkę. Nie rób tego tylko w 1 miejscu, a w 2, 3. Najważniejsze byś ją najpierw ruszył.

Dziekuje. Nigdzie w zestawach naprawczych nie widze tej tulejki, no chyba ze czyszcza i daja starą.


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - stqc - 07-11-2018 22:37:57

Mega robisz robotę, chociaż chyba aż za dokładnie jak na rometa i to jak fabrycznie robili :F


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 08-11-2018 00:13:58

..."Nigdzie w zestawach naprawczych nie widzę tej tulejki, no chyba ze czyszczą i dają starą".

To są tuleje w wykonaniu zawleczki - naciete wzdłużne.
Do czego służyły? nie wiem, pewnego rodzaju tłumik akustyczny.
Ze względu na to, że toczę tuleje pcv dłuższe, 38 mm, te tuleje metalowe skracam z obu stron po ok 15 mm, usuwam zadziory po wybiciu. Oczywiście, myje przed założeniem.
Tak, tych tulei nie ma w zestawach naprawczych. Ja, w sytuacji kiedy są mocno skorodowane, nie daje ich wcale.


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 08-11-2018 17:28:11

(07-11-2018 22:37:57)stqc napisał(a):  .... chociaż chyba aż za dokładnie jak na rometa i to jak fabrycznie robili :F

Zdziwiłeś mnie tym zdaniem Confused co to znaczy "za dokładnie"??? wg mnie lepiej - skoro jest okazja i można Smile i sie chce Smile


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - kgorka - 10-11-2018 18:49:58

A mozna dostac gdzies kołki do lag tzn do sprezyn, normalnie zaraziles mnie swoja robota i sam robie komarka. Teraz blachy ida w piach, potem chce dać podkład epoksydowy....dalej nie wiem moze na to podklad akrylowy wyszlifowac i teraz nie wiem co na to lakier akrylowy czy baza i klar...


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 11-11-2018 01:09:17

Zapewne pytasz o szpilko-ślimaki, łączące sprężyny z półką górną? Czasem można trafić na allegro, firma Nova Motors, czy jakoś tak. Ja ratuję jak się da, to co jeszcze je przypomina Smile
Co do malowania - zdecydowanie pełen akryl Smile


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - gregorian2008 - 11-11-2018 01:26:31

co do szpilko slimaków na poczatku grudnia bedzie ich spora ilosc dostepna


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 11-11-2018 01:36:24

(11-11-2018 01:26:31)gregorian2008 napisał(a):  co do szpilko slimaków na poczatku grudnia bedzie ich spora ilosc dostepna

Grzegorzu, jeśli to możliwe, to dopilnuj, aby od strony gwintu, skok sprężyny, był o jeden obrót dłuższy.


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - kgorka - 12-11-2018 14:01:30

(11-11-2018 01:36:24)joozek napisał(a):  
(11-11-2018 01:26:31)gregorian2008 napisał(a):  co do szpilko slimaków na poczatku grudnia bedzie ich spora ilosc dostepna

Grzegorzu, jeśli to możliwe, to dopilnuj, aby od strony gwintu, skok sprężyny, był o jeden obrót dłuższy.

Super a gdzie bedą dostepne na jakims konkretnym sklepie??Ciekawe jaka cena?
Joozek pelen akryl czyli rozumiem bez bazy i klaru tylko sam akryl?


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - gregorian2008 - 12-11-2018 15:22:30

(12-11-2018 14:01:30)kgorka napisał(a):  
(11-11-2018 01:36:24)joozek napisał(a):  
(11-11-2018 01:26:31)gregorian2008 napisał(a):  co do szpilko slimaków na poczatku grudnia bedzie ich spora ilosc dostepna

Grzegorzu, jeśli to możliwe, to dopilnuj, aby od strony gwintu, skok sprężyny, był o jeden obrót dłuższy.

Super a gdzie bedą dostepne na jakims konkretnym sklepie??Ciekawe jaka cena?
Joozek pelen akryl czyli rozumiem bez bazy i klaru tylko sam akryl?
Około 20 zł za komplet. Dostępne u mnie na PW a od stycznia na allegro i w sklepie internetowym


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 14-11-2018 11:49:11

Trochę zdjęć moich wyrobów i usług;
1. Amortyzatory ze sprężyną na wierzchu ROMET - po kompleksowej reanimacji; wymiana wszystkich elementów ciernych, nowe sprężyny w pięknym chromie, szkiełkowane i po wacie stalowej części aluminiowe. Sprzedaję to co na zdjęciu, koszt tu na forum 170 zł + kw 16 zł. Na chwilę obecną dostępne 4 kpl.
Od jutra prawdopodobnie będą tez nowe, pasujące tuleje metal/guma. Cena jeszcze nie znana.





2. Amortyzatory kryte KOMAR - po kompleksowej reanimacji. Na chwile obecną nie posiadam żadnych, a te ze zdjęcia wróciły dopiero z nowego ocynku. Jutro jadą do szkiełkowania - dostępne od przyszłego piątku. Wymienione wszystkie tuleje cierne, szkiełkowane i po wacie stalowej części aluminiowe. Sprzedaję to co na zdjęciu, koszt tu na forum 170 zł + kw 16 zł.
Od jutra prawdopodobnie będą tez nowe, pasujące tuleje metal/guma. Cena jeszcze nie znana.





3. Zawieszenie wahaczy pchanych KOMAR - po kompleksowej reanimacji.
Nowy ocynk, nowe tuleje pcv i metal, nowy zestaw śrub A2. Oryginalne gumowe odboje, nowe smarowniczki M5. Taki zestaw tu na forum - 100 zł + kw 16 zł.
Dodatkowy koszt to;
a. sprężyny tego zawieszenia, nowy ocynk - 30 zł / kpl
b. "miseczki" sprężyn - 20 zł / kpl
Na chwilę obecną dostępne 3 kpl



4. Przykręcane podnóżki kierowcy, PONY MOTORYNKA - produkt własny, nowe, dorobione wg oryginału, sprawdzone, pasują idealnie. Zrobione ze stali St i ocynkowane - dodatkowa tulejka od strony stopki hamulca tylnego.
Koszt tu na forum - 70 zł + kw 16 zł.
Dostępny już tylko 1 kpl. Następne będą za 2 tygodnie.



5. Regeneracja przedniego zawieszenia ROMET (lagi). Usługa obejmuje; demontaż starego zestawu, mycie i szlifowanie rur widelca. Nowe, 4 tuleje pcv, ich osadzenie i rozwiercenie pod wymiar lag. Wszystko spasowane, przesmarowane i złożone - koszt 130 zł + kw zwrotny 25 zł. Czas realizacji 3 do 5 dni roboczych.
Dodatkowe koszty; nowe sprężyny (mam do dl 22 cm) - 40 zł / kpl, nowe osłony gumowe (mam każdy typ) - 40 zł / kpl. Ew koszt chromowania lag - 200 zł + 2 kw do galwanizera. Czas realizacji do 14 dni roboczych.
Lagi do chromowania przygotowuję ja.




ZAPRASZAM


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 14-11-2018 14:46:21

Przyszedł czas na ROMET-a 750, PEGAZA
Grzesiu go pomalował, więc wrócił do mnie, by cieszył oko swoim dawnym blaskiem, swojego właściciela - Pawła.
Regeneracja przodu, tylnego wahacza i amortyzatorów - to mój znak. Reszta to składanie, choć moje małe detale, też szybko odnajdziecie Smile


















cdn ...


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - Dawdzio - 14-11-2018 14:55:19

Nie wiem jak na żywo, ale na lepiej doświetlonych zdjęciach ten jasny, jakby wyblakły, błękit wygląda niesamowicie.


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - krzysiek_web - 14-11-2018 19:06:01

Joozek o Twoich pracach nie ma co dywagować bo nie ma się do czego przyczepić i szczerze to ciężko znaleźć kogoś kto dba tak o szczegóły.

Fajny masz stolik pod renowacje moto. Ten uchwyt z przodu to 2 płaskowniki z dziurami czy coś bardziej skomplikowanego?


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 27-11-2018 18:03:34

Przyszedł - czas spowalniacz Confused nie przemyślane wcześniej zamówienia i zakupy, ograniczają front robót. No ale coś tam mogę pokazać; pasek bagażnika, koła i obie lampy. Trochę mało, a na Mikołaja obiecałem finisz Tongue








Zdjęcia trochę prześwietlone i nie widać szczegółów, np ocynkowanych z pasywacją oliwkową nypli szprych :F na żywo fajnie to wygląda.

Zapewne spytacie o wielki czarny karton, z napisem SZKŁO Smile
No wiem, nie zapytacie :F
W końcu go otworzyłem - w środku PONY M2, ale bardziej z nazwy, niż z wyglądu. Do tego kilka ciekawostek, np przyspawane miseczki, bieżnie główki ramy Huh
Kilka zdjęć zrobiłem przed i w trakcie naprawy.













Osobną przeprawą będą podnóżki kierowcy z przykręcanymi szpilkami, ale informacji o moim sposobie ich naprawy, znajdziecie w wątku - "Jak naprawić, by nie kupować nowego".