Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Mińsk 125 SPRZĘGŁO - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Kosz (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Romet Mińsk 125 SPRZĘGŁO (/showthread.php?tid=38894)



Romet Mińsk 125 SPRZĘGŁO - RyybAQ - 03-02-2016 21:52:46

Witam was, mam mały problem z moim Mińskiem, ponieważ sprzegło jak jest motocykl zimny itp chodzi elegancko, bez slizgania się itp. Słyszałem ze sprzęgło mińska to jest wada... a więc doczytałem ze należy założyć tarczki sprzęgła od MZ 150, więc, pomoże mi ktoś i powie czy te metalowe przekładki, również musze wymieniać ? czy tylko tarczki sprzęgła? bo komplet 5 przekładek MZ to 75 zł... a to boli trochę, i może mi ktoś powiedzieć ile przekładek ma Mińsk i tarczek sprzęgła. Z Góry dziękuje Smile


RE: Romet Mińsk 125 SPRZĘGŁO - Artur - 03-02-2016 23:18:44

Jak nie chcesz kombinować to zrób na oryginale. U mnie normalnie działało. Wink


RE: Romet Mińsk 125 SPRZĘGŁO - kokosek - 03-02-2016 23:21:44

Siemka, miałem oryginalne sprzęgło oraz mzty sprzęgło. Sprawa 1. Sprzęgło ci się slizga x powodu złego oleju a na to Mińsk jest wrażliwy musisz, pokombinowac.
2. Żeby założyć 5 tarczowe sprzęgło musisz posiadać przekładki z mz o jedną więcej niż w oryginalne.. Dlaczego? Dlatego że są one sporo chudsze niż przekładki oryg Mińska, wtedy robi ci się miejsce na 5 tarcze.
Ogólnie polecam, 4 tarcz sprzęgło raczej szybko się zużywa, 5 tarczowego próbowałem ale nie dałem rady skatowac

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

PS zły dział

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


RE: Romet Mińsk 125 SPRZĘGŁO - RyybAQ - 04-02-2016 00:33:10

Hmmm rozumiem rozumiem, a jeśli zostawię przekładki a wymienie same tarczki sprzęgła na MZ, oraz zaleje nowy olej do przekładni to będzie ok ? i jest taka możliwość w ogolę ? . Lub jak wymienie tarczki sprzęgła na MZ a przekładki na Mińska ? bo dziś zrobiłem z 20-30 km iii zaczeło mu się ślizgać pod koniec jazdy... stałem trzymajac sprzegło z zapiętym biegiem iiii ciągnął do przodu.

Najlepiej kolego jeśli możesz wytłumacz czy mogę tak zrobić z tym co napisałem. Albo po prostu dać przekładke wiecej od MZ jedna? czytałem ze tak też ktoś zrobił, ale nie pamietam dokładnie co robił ze sprzęgłem.