Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zgrzyt przy zmianie biegów. [OGAR 205] - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Zgrzyt przy zmianie biegów. [OGAR 205] (/showthread.php?tid=38753)



Zgrzyt przy zmianie biegów. [OGAR 205] - dziurab - 26-01-2016 21:42:59

Witam, no więc przy zmianie biegów (obydwu) słychać zgrzyt, skrzynia jest dobrze wyregulowana , linka od sprzęgła nowa, napięta prawidłowo. Jak postawie ogara na nóżkach i ręką wprawie w ruch koło to biegi wchodzą tak jak powinny. Ktoś wie o co chodzi? :/


RE: Zgrzyt przy zmianie biegów. [OGAR 205] - fosa - 26-01-2016 21:47:50

ewidentna wina sprzegla, moze tarcze sie kończą.


Odp: Zgrzyt przy zmianie biegów. [OGAR 205] - Latos - 26-01-2016 21:49:48

Cecha skrzyni niezsynchronizowanej - tak musi byc, jezeli chodzi ci o trzask. Jedyne co mozesz poradzic to nie gazowac przy wbijaniu jedynki albo lekko noga sie odepchnac, a przy wrzuceniu dwojki poczekac odrobine az spadna obroty, wtedy nie trzasnie az tak mocno. Jak zmieniasz z 2 na 1 to robisz przegazowke: sprzeglo, dajesz gazu tyle zeby obroty byly takie jakie powinny byc teraz na pierwszym biegu, i wtedy zmieniasz bieg. Poczytaj o zmianie biegow w motocyklach, ale wydaje mi sie ze czego bys nie rrobil to w romecie do konca tego zjawiska nie wyeliminujesz. W normalnym duzym motorze jak to dobrze opanujesz to jedyny zgrzyt to bedzie ten przy wbijaniu jedynki Wink


RE: Zgrzyt przy zmianie biegów. [OGAR 205] - dziurab - 26-01-2016 22:14:20

Hmm.. ten zgrzyt jest raczej głośniejszy niż dźwięk zmiany biegów. To normalne, że gdy tylne koło jest w górze i wcisne sprzęgło na biegu to dalej się kręci? Czy może jednak nie wysprzęgla do końca? Jak zablokuje koło na chwilę to przestaje się kręcić

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka


RE: Zgrzyt przy zmianie biegów. [OGAR 205] - kamillo23 - 26-01-2016 22:40:13

Widocznie ci nie wysprzegla do końca też tak miałem w charcie . Podciagnij Linke

(26-01-2016 21:47:50)fosa napisał(a):  ewidentna wina sprzegla, moze tarcze sie kończą.

Jakby się kończyły tarcze to sprzęgło by się ślizgało


RE: Zgrzyt przy zmianie biegów. [OGAR 205] - BartuS - 26-01-2016 22:48:09

To, że się kręci koło na wciśniętym sprzęgle to normalne. Ostatnio jak odpalałem to mi się koło leciutko kręciło na luzi :F Po nagrzaniu silnika przestało się kręcić.


Odp: Zgrzyt przy zmianie biegów. [OGAR 205] - Latos - 26-01-2016 23:02:10

Z kreceniem sie kola to normalne, nawet w scigaczach itp i to na luzie. na sprzegle bedzie sie krecic, sprzeglo nigdy nie wysprzegli do konca, po 1 no to odrobinke tarcze jeszcze trzymaja a po 2 olej troche skleja tarcze ale tak musi byc, nie ma w tm nic zlego


RE: Zgrzyt przy zmianie biegów. [OGAR 205] - dziurab - 27-01-2016 17:11:37

Napiąłem linke mocniej, aż do takiego stopnia, że sprzęgło cały czas było wcisniete, poluzowalem więcej niż było napięte przedtem i biegi wchodzą prawie całkowicie dobrze. Temat w sumie do zamknięcia, bo biegi wchodzą już ok