Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Cylinder jawka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Czy warto kupić? Wycena, Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Wątek: Cylinder jawka (/showthread.php?tid=38633)



Cylinder jawka - romeciak - 18-01-2016 17:43:36

Witam ! Jako że już mój ogar 200 ma maksymalnie wykorzystane możliwości wykonania kolejnego szlifu chciał bym mu sprawić prezent w postaci nowego cylindra. I tu moje pytanie do was co myślicie o tych cylindrach , warto kupić ? Czy ich jakość jest podobna ? Jak jest z osiągami i mocą czy okna.są mocno zmniejszone... liczę na waszą szybką pomoc i interwencję chciał bym już to złożyć i docierać.
Pozdrawiam .
Edit: co sądzicie o tych tulejkach korbowodu współczesnej produkcji.?


RE: Cylinder jawka - darek23 - 19-01-2016 11:10:03

Mam takowy cylinder wspolczesny pseudo 60. Nie narzekam. Okien nie mierzylem, jedyne co zrobilem to podszlifowalem pluki bo delikatnie sie z karterami nie zgrywaly. Cylek siedzi juz 3 sezony nadal jest wszsytko ok. Nie robie kosmicznych przebiegow tylko male wycieczki po 15-30 km glownie lesnymi i polnymi drogami. Mocy to ma, nawet moj ojciec byl zdziwiony ze taka sile ma Big Grin. Co do tulejek chodzi ci o tuleje wprasowana w korbowod? Jesli tak to moim zdaniem nie warto kupowac bo i tak czeka cie wizyta u tokarza. Wymiarow zadnych to nie ma, za duza srednica aby weszlo w korbowob, za mala dla sworznia. Ja osobiscie po takie rzeczy jak tulejki chodze bezposrednio do tokarza, za 4pak robi mi komplet tulejek do silnika pod wymiar. Chyba ze chodzi o sworzen tloka wtedy bierzesz pilniczek i sprawdzasz jaka ma twardosc, jak wchodzi jak w maslo to do wyrzucenia.


RE: Cylinder jawka - Diesel - 19-01-2016 19:39:28

na JM niedlugo maja byc cylindry jmp do jawki