Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Tłok do komarka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Czy warto kupić? Wycena, Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Wątek: Tłok do komarka (/showthread.php?tid=38488)



Tłok do komarka - classic auto - 08-01-2016 22:56:37

Witam zakupiłem tłoki ale nie jestem pewny czy są oryginalne, na jakiś chiński zamiennik nie bardzo mi pasują ale dzisiaj wszystkiego można się spodziewać.

Proszę o opinię








RE: Tłok do komarka - raterro - 08-01-2016 23:06:07

ZMD to one chyba nie są, bo mam nowego, i ma w środku odlane ZMD, i to R2 i strzałka całkiem inne, ale niech się wypowiedzą eksperci.


RE: Tłok do komarka - Błażej - 08-01-2016 23:35:58

szczerze mówiąc mnie to wygląda na tłok od simsona podrabiany w polsce


RE: Tłok do komarka - Jaro5 - 08-01-2016 23:44:52

Na pewno nie są to tłoki od sima bo simson ma zamki od strony wydechu a nie tak jak tutaj.
Nie wyglądają na tłoki zmd, i na bank nimi nie są. Strzałka nie w tym miejscu, brak cechowania zmd od środka .


RE: Tłok do komarka - Halski - 09-01-2016 14:50:29

Z wymiaruj je to może łatwiej będzie ustalić od czego one mogą być.


RE: Tłok do komarka - classic auto - 09-01-2016 23:29:44

Dzwoniłem go gościa który się zajmuje sprzedażą tłoków ma jeszcze parę zachomikowanych, i powiedział ze w pierwsze tłoki mogły niemieć nabitych ZDM wewnątrz. Ponoć były serie "po godzinach pracy" gdzie niebyły nabijane znaki producenta, ale czy to prawda ciężko znaleźć mi informacje. Jedynie strzałka wydaje mi się jest taka jak w oryginalnych szlifach z PRL.








Wymiary się zgadzają na drygi szlif.

A tłoki zdobyłem od dziadka, który ma Rysia prawie od nowości ale jak oddał silnik do jakiegoś mechanika to przepadł (silnik oczywiście, a i ponoć z mechanikiem nie ma kontaktu) tłoki niebyły mu potrzebne więc je odkupiłem.


RE: Tłok do komarka - Błażej - 10-01-2016 00:12:31

Pierdl farmazony a Ty wierzysz...
Tłoki po godzinach... litosci