Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komar 2350 1975r. - rejestracja - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Komar 2350 1975r. - rejestracja (/showthread.php?tid=37219)



Komar 2350 1975r. - rejestracja - Donny Brasco - 27-09-2015 19:52:13

Witam,
trafił mi się w ostatnim czasie Komar 2350 75r. Komar został kupiony w GS Samopomoc Chłopska (i to w moim mieście, tylko 40 lat wstecz) i nigdy nie został zarejestrowany, teoretycznie jest "nowy" Wink)). Mam do niego oryginalny rachunek zakupu, instrukcję obsługi i umowę z właścicielem wpisanym w rachunku zakupu Komara. Jak myślicie uda się go zarejestrować ? Jeśli tak to trzeba będzie robić przegląd, jakieś tablice próbne ? Może ma ktoś z was doświadczenie w podobnym temacie ?


RE: Komar 2350 1975r. - rejestracja - Quake96 - 27-09-2015 22:17:15

Zarejestrujesz to bez problemu. Pierwsze co to udajesz się z tymi dokumentami do Wydziału Komunikacji, tam dostajesz próbną tablicę i dowód, jedziesz na przegląd, ubezpieczasz i wracasz do WK i normalnie rejestrujesz Wink


RE: Komar 2350 1975r. - rejestracja - Blues - 27-09-2015 23:05:48

No dobrze, ale jak go zarejestruje jak komar nie posiada VIN-u, tylko krótki numer ramy?
Jeżeli pojazd nie był do tej pory zarejestrowany to musi spełniać obecne wymagania.
Mam Dantoma który też nigdy nie był zarejestrowany i niestety ale u mnie nie chcą go ot tak zarejestrować.
Muszę napisać odwołanie do ministra transportu w celu odstąpienia od wymaganego numeru VIN.
Maciek idź do WK i powiedz że chcesz zarejestrować komara, bo ciekawy jestem strasznie jak to będzie u Ciebie.Fajnie jak byś napisał co i jak.


RE: Komar 2350 1975r. - rejestracja - Donny Brasco - 23-10-2015 16:00:21

Witam,
dziś udało mi się w końcu ustalić w WK co z rejestracją mojego Komara. Na podstawie rachunku z GS-u i umowy z właścicielem który jest wpisany na rachunku mogę zarejestrować swojego Komara, muszę napisać jedynie oświadczenie że Komar nigdy nie był zarejestrowany. Potem standardowo przegląd, ubezpieczenie i twardy dowodzik i można będzie śmigać na legalu Smile