Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
WSK 175 tłok - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: WSK 175 tłok (/showthread.php?tid=37135)



WSK 175 tłok - lincoln_88 - 19-09-2015 15:58:51

Witam. Mam problem z wiesią. Zakupiłem ją jakiś czas temu-stała 20 lat z wyjętym silnikiem, w garażu (miała być remontowana, ale właściciel zrezygnował). Wsadziłem więc silnik i po kilku próbach udało się ją odpalić. Następnego dnia wziąłem się za regulacje ale niestety pierdzielnął korbowód razem z tłokiem (cylinder cudem ocalał). Tak więc rozebrałem silnik i jestem na etapie składania, ale mam problem. Jak składam tłok z pierścieniami (zamkami do ssącego, strzałką do wydechu) to zamki wchodzą w dziurę od gaźnika, łamiąc przy tym pierścienie. Obrazowo-dziura ma 42mm, a rozbieżność miedzy zamkami to 37mm. Mam 3 tłoki i na każdym jest jednakowo. Jak odwracam tłok zamkami do wydechu jest okej, ale boję się, że się zamki potopią. Jak to powinno być? Macie jakieś pomysły?


RE: WSK 175 tłok - Jędrek - 19-09-2015 16:19:08

pierścienie musisz "pchnąć" śrubokrętem przez kanał ssący nawet w załęskim o tym pisze Wink Też to przerabiałem ale spokojnie aby pchnąć i cylinder sam wskakuje wiem bo z 2 tygodnie temu składałem silnik od czwórki i przy okazji zrobiłem szlif jak wszystko jest dobrze to założenie cylindra nie zajmuje nawet minuty. Wink


RE: WSK 175 tłok - lincoln_88 - 19-09-2015 16:31:51

No tak, ale zobacz. Przecież jak zamki będą w dziurze od dolotowego to tylko kwestia czasu przecież aż się zakleszczy i upierdzieli. Jak mi się to klinuje podczas zakładania to co dopiero podczas pracy, a tłok na bank tam musi przecież wykonywać pracę.


RE: WSK 175 tłok - Jędrek - 19-09-2015 16:36:06

pierścienie do ssącego nie dochodzą Wink