Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czy cewka zapłonowa z Rometa pasuje do Simsona ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Czy cewka zapłonowa z Rometa pasuje do Simsona ? (/showthread.php?tid=36429)



Czy cewka zapłonowa z Rometa pasuje do Simsona ? - barcelxxl - 02-08-2015 12:19:15

Mam pewne pytanie czy ktoś w ogóle przekładał cewkę zapłonową z Rometa do Simsona. Wiem że rozstaw śrub jest taki sam i zasada działania taka sama ,ale zlikwiduje w tedy cewkę butelkową co jest mi bardzo na rękę.

W odwrotną stronę wiem, że ludzie przekładają czyli ze Simsona do Rometa, ale czy to poprawia jakość iskry?

Jak ktoś tak zrobił niech się pochwali czy to działa.


RE: Czy cewka zapłonowa z Rometa pasuje do Simsona ? - gincu99 - 02-08-2015 21:25:54

Ja z rometa założyłem do mz 150 12v iskra mocna ale nie wiem jak z żywotnością takiej cewki bo trochę się grzeje (cewka ta sama co w simsonach)
A jaką masz instalacje 6vczy 12v


RE: Czy cewka zapłonowa z Rometa pasuje do Simsona ? - DominiX - 02-08-2015 23:02:29

Z simsona do rometa zakładali, to czemu by odwrotnie nie spróbować Smile


RE: Czy cewka zapłonowa z Rometa pasuje do Simsona ? - barcelxxl - 03-08-2015 21:08:50

Instalacja po części 6V i 12V, ale do cewki zapłonowej ma się to nijak. Czyli kupuje, montuje i sprawdzam czy pojedzie :F