Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty (/showthread.php?tid=36124)

Strony: 1 2


Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - hvil - 20-07-2015 15:10:08

Drodzy Koledzy,
Mam jedną koncepcję do obgadania.
Moją motorynką zainteresował się namiętnie mój 4 letni siostrzeniec, nie może się doczekać skończenia jej remontu. Docelowo będzie nią kiedyś moja córcia może jeździć... motoo

Więc pomyślałem, czy nie dałoby się tak jak w pocket bike'u, jakoś mało inwazyjnie ją spowolnić, coby takie 5 letnie brzdące mogły się na działce uczyć jeździć bez zagrożenia dla nich samych i otoczenia.

Czy ktoś kiedyś próbował zamiast wzmacniać to zdławić dwusuwa?
Ja wpadłem na pomysł przesłonić wlot do gaźnika częściowo. Tylko czy to nie spowoduje zbyt bogatej mieszanki i przegrzewania go?

A może macie już sprawdzone patenty?


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - DominiX - 20-07-2015 15:38:10

Można zrobić tak, że pomodzisz manetkę i zrobisz mniejszy "skok" Wtedy nie będzie można odkręcić gazu do końca Smile


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - MZtkowicz - 20-07-2015 15:48:23

Hvil taj jak DominiX napisał można skrócić pancerz linki gazu i wstawić taką redukcję jak jest w rowerach i ją odpowiednio wyregulować żeby mały nie mógł odwinąć gazu do końca Wink


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - nie_mientki - 20-07-2015 15:50:59

Hehe, trzeba szukać możliwości tam, gdzie zwykle szuka się przyczyn słabej jazdy:
-zmiana przełożenia na zębatce
-lekkie rozregulowanie zapłonu
-zdławienie na wydechu
-mniejsza dysza
-może pokombinować z przytkaniem filtra powietrza, po prostu kiedy będzie chciał zassać sporo zostanie zdławiony bogatą mieszanką
-skopany dobór pierścieni do cylindra, ale to chyba po bandzie


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - zbydrze - 20-07-2015 16:22:07

Panwie a tak jak w jawce...? tylko ja bym wstawił blaszke z mniejszym otworem pomiedzy gaznik a króciec i na to jak w chinczykach odpowiednia tulejke nad przepustnicą żeby nie otwierała się do końca Smile


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - hvil - 20-07-2015 16:43:41

Na Was zawsze można liczyć, z dostępnych opcji wykonane zostanie:
-zębatka 33z, widziałem takie do rometa na allegro
-zębatka przód 11z, mam silnik s38 muszę sprawdzić czy on od razu takiej nie ma
- w sprężynkę nad przepustnicą dorobię tulejkę cylindryczną. Nie trzeba jej do niczego mocować bo sobie będzie w sprężynie się trzymać na ciasno.

Jak to nie pomoże to pomyślę faktycznie o zaślepieniu za, a nie przed gaźnikiem.

jeszcze raz dziękuję.

P.s. Nie_mientki na Ciebie zawsze można liczyć. Ale u dzieciaka w rękach to ten sprzęt wystarczająco po dupie dostanie, bym jeszcze go zakatowywał zaoranymi pierścieniami, złym zapłonem. :-)


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - nie_mientki - 20-07-2015 17:02:14

I dlatego przez myśl mi przeszło naszykowanie specjalnego silnika na zakatowanie.

Tak jak w złotych czasach F1, kiedy jeden silnik miał wystarczyć na 2-3 okrążenia kwalifikacyjneBig Grin


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - zbydrze - 20-07-2015 17:04:08

lepiej zeby miał zablokowaną mozliwość dania full gazu niz mialby sie przegrzać od zlych ustawień. Dodatkowo by mial kłopoty z odpalaniem, zalewaniem itp


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - Kanilox - 20-07-2015 17:15:55

Według mnie najlepszym rozwiązaniem było by wspawać podkładkę na końcu kolanka wydechowego.
Zmniejszą się znacznie maksymalne obroty.


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - kolesgit01 - 20-07-2015 21:32:09

najlepiej (dla silnika) będzie wstawić tulejkę przy przepustnicy, tak żeby nie można było jej otworzyć do końca i to w zupełności wystarczy, poza tym będzie można w miarę to jakby wyregulować


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - TheNight - 20-07-2015 22:13:09

Tuleja nad przepustnica i ewentualnie ta podkładka jak kanilox mówi bd najlepszym rozwiązaniem Smile


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - Motorowerzystka - 20-07-2015 22:19:44

Mam deja vu lol2 Założyłam kiedyś identyczny temat, bo chciałam z Komara zrobić pojazd wolnobieżny krejzi Tylko że nie na tym forum Tongue


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - hvil - 21-07-2015 02:22:35

Aniu, pojazd wolnobieżny to ja bym tylko zębatkami robił bo moc musi mieć:-)
A dla dzieci moc też nie jest ważna.Ale jak widzisz mamy odpowiedzi przydatne dla nas wspólnie.


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - charper - 21-07-2015 07:59:51

nakłaść podkładek nad przepustnice żeby otwierała się tylko trochę. nic prostszego nie ma.


RE: Zdławienie silnika S38 dla małego motocyklisty - Emikel - 21-07-2015 10:20:36

Pod nakrętkę kolanka dajesz podkładkę aby zmniejszyła dolot i tyle.