Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Karlik - renowacja - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Romet Karlik - renowacja (/showthread.php?tid=35889)



Romet Karlik - renowacja - dan_13 - 07-07-2015 23:22:17

Witam,

posiadam rometa karlika w stanie jak na zdjęciach. Bardzo długo leżał gdzieś w garażu. Wyciągnąłem go i miałem oddać na złom ale rama przykuła moją uwagę i dowiedziałem się co to za rower... W związku z tym mam pytanie czy rower opłaca się remontować, tzn. piaskowanie+lakierowanie, napęd sam może bym wyczyścił, koła prawdopodobnie kupiłbym nowe. Lewa korba jest obluzowana, rusza się podczas pedałowania, reszta raczej w "dobrym stanie". Jak widać na zdjęciach, rama była malowana 3 razy, przebija się lakier czerwony (fabryczny) niebieski i żółty. Siodło raczej nowe trzeba by kupić. Proszę o radę czy warto inwestować w ten rower, czy uda mi się sprzedać go równocześnie zarabiając na tym? Oraz gdzie w tym rowerze znajdują się numery? Chciałem sprawdzić rok produkcji.

Pozdrawiam.


Odp: Romet Karlik - renowacja - Latos - 08-07-2015 00:07:47

Dosc fajna geometria, moim zdaniem warto bo jak go zrobisz to bedzie na siebie uwage zwracac Smile


RE: Romet Karlik - renowacja - Petronas - 08-07-2015 00:09:19

No elegancko

Jeszcze te kremowe manetki Smile


RE: Romet Karlik - renowacja - xsaman - 08-07-2015 00:23:28

mam 2 sztuki takiego .. jeździ się strasznie do dupy ....cena .. gość sprzedawal takiego ale zrobiony od nypla ... zdjecia wszystkiego po chromowaniu itp ram w proszek itd. poszedł za 350 zł

Ps. chętnie go kupie ...


Odp: Romet Karlik - renowacja - Latos - 08-07-2015 00:36:47

A to ciekawe... A wyglada na dosc wygodny, pewnie kolanami w kierownice walisz co?


RE: Romet Karlik - renowacja - dan_13 - 08-07-2015 00:39:10

Ja to i tak na handel go przeznaczam. Podsiodłowa 44 cm przy moich prawie dwóch metrach... Tylko czy opłaca się go robić? Jeszcze lewa korba ma luzy.


RE: Romet Karlik - renowacja - Zweitakter - 08-07-2015 22:31:13

Custom Vintage proponuje
Kierownice od motorynki jak najszersze fele i 3gear piaste, może tak to sprzedasz, robienie na ori jest bez sensu bo orginałem nigdy nie będzie coś co ma nie orginalny lakier


RE: Romet Karlik - renowacja - dawidbarganski - 08-07-2015 22:32:42

remontuj remontuj


RE: Romet Karlik - renowacja - xsaman - 15-07-2015 00:22:31

To gadaj ile za niego .. tylko bez pseudo remontu

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka


RE: Romet Karlik - renowacja - KaroPL - 17-12-2015 12:35:37

Na pewno warto zachować każdy klasyk warto remontować tylko trzeba się zastanowić czy robisz to dla siebie czy na sprzedaż. Nie zarobisz jak włożysz dużo na remont. Jak są pieniądze i troche czasu to remontować Smile .