Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Obraz z laptopa na tv. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Obraz z laptopa na tv. (/showthread.php?tid=35789)



Obraz z laptopa na tv. - Macklemor - 03-07-2015 08:51:30

Witam.
Mam problem (oczywiście nie z rometem, działa bez zarzutu) z wyświetlaniem obrazu z laptopa na telewizorze. Wygląda to tak : podpinam laptop do tv kablem chinch (jest on przedłużony własnoręcznie jesli to ma jakieś znaczenie), mam obraz z pulpitu, moge przeglądac foldery zdjecia itp. ale jak odpalę jakikolwiek film to nie ma go na ekranie. Tzn odtważacz odpala się normalnie ale w miejscu filmu jest mrok. Raz udało mi się odpalić ale po wyłączeniu go i ponownym uruchomieniu już nie działał. Laptop na którym to się dzieje jto 15 letni Compaq Evo N600c, telewizor to zwyczajna skrzynia. Kodeki to pakiet K-lite a odtważacz to Media Player Classic Home cinema. Ktoś coś ogarnia ? Pomoże ktoś ?

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka


RE: Obraz z laptopa na tv. - Norbi96 - 03-07-2015 10:50:14

Swojego laptopa podłączam do telewizora kablem HDMI który mam od xboxa, czy przeglądam neta czy puszczam film, wszystko śmiga. Smile


RE: Obraz z laptopa na tv. - raterro - 03-07-2015 14:29:40

Jaki system, bo nie będę się rozpisywał na kilka sposobów, jak nie trzeba


RE: Obraz z laptopa na tv. - Hubinho - 03-07-2015 14:36:30

Znam rozwiązanie Twojego problemu Big Grin
Przytrzymaj klawisz "Fn" w lewym dolnym rogu klawiatury i równocześnie kliknij któryś z klawiszy na samej górze "F." Na rysunku na klawiszu na samej górze będzie rysunek "LCD/tv" lub coś przypominającego przełączanie pomiędzy ekranami.
To wszystko zrób dopiero po podłączeniu laptopa do tv i wybraniu odpowiedniego źródła na tv. (albo tak jak pisałeś, jak będzie już widać pulpit na tv, wtedy to zrób)


RE: Obraz z laptopa na tv. - Macklemor - 03-07-2015 15:14:34

System to Windows XP sp3. Klawisz fn posiadam a klawisz "f" odpowiadający za obraz na tv to najprawdopodobniej f4. Zaraz spróbuje sposobu od "Hubinho"

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

A więc tak..... Wszystko działa po zastosowaniu kombinacji klawiszy Fn+f4. Obraz z video jest pulpit foldery itp terz. Dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka


RE: Obraz z laptopa na tv. - Bartek - 03-07-2015 23:44:22

Na życzenie zamykam