Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? (/showthread.php?tid=35638)

Strony: 1 2


Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Maras_Bydgoszcz - 23-06-2015 19:22:36

Mam problem z ośką przedniego koła w sumie z tylną też, przejdźmy do rzeczy! Kupiłem sobie nową ośkę:

- Ośka
- Dwie nakrętki
- Dwie podkładki
- Dwie podkładki kontrujące

I teraz jak wszystko przykręcę to koło ciężko chodzi, a ślimak się obraca razem z kołem. O co biega? Jakieś nakrętki dystansowe muszą być czy co? Wyczytałem to w internecie a ja żadnych takich dystansów nie mam a nawet nie wiem jak one wyglądają. Przy starej osi albo ich nie było albo gdzieś je zagubiłem.


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - TheNight - 23-06-2015 19:29:01

Między piaste a ślimak u mnie idzie cienka nakrętka (kilka mm ma) a pod nią nie pamiętam czy coś szlo.


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Maras_Bydgoszcz - 23-06-2015 19:30:30

Zaraz zobaczymy, tak btw. Skladam komarka przy komputerze w pokoju.


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - TheNight - 23-06-2015 19:33:09

Hah mnie by rodzice za takie coś chyba zabili Big Grin


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Maras_Bydgoszcz - 23-06-2015 19:47:37

Nie wiem, jakąś tam podkładkę dałem i dalej to samo, ratujcie ;x


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Taśma - 23-06-2015 19:57:59

na ośce powinny być 4 nakrętki. dwie cienkie dwie normalne. piastę "skręcasz" cienkimi, na to podkładka slimak i wkładasz w widelec i skręcasz. Jakos tak.


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Quake96 - 23-06-2015 20:28:22

Brak Ci tulejek dystansowych. Są dwie. Dłuższa i krótsza. Dłuższa idzie między piastę a ślimak a krótsza między bęben a pokrywę bębna. Do tego ja przy pokrywie bębna miałem jeszcze między tulejką a pokrywą kilka cienkich podkładek żeby pokrywa nie tarła o bęben.


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Halski - 23-06-2015 20:38:55

Na upartego można zrobić to zwykłymi podkładkami. Ilość ustalisz sobie metodą prób i błędów


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Maras_Bydgoszcz - 23-06-2015 21:27:23

Udało się ustawić to podkładkami zwykłymi i nakrętkami, teraz tylko muszę pokombinować żeby mi ten bęben nie tarł o koło i będzie git. Jutro chyba pójdę sobie po te dystanse do koła tylnego jak w ogóle będą je mieć w motozbycie.


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Halski - 23-06-2015 21:44:59

Zmierz sobie teraz grubość tych podkładek i ma taki sam wymiar dotnij z kawałka rurki. Po co płacić za takie coś?


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Maras_Bydgoszcz - 23-06-2015 23:54:24

Dokręciłem po dwóch godzinach kombinowania, serio... I wynik wyszedł taki że koło trze o bęben, a na dodatek coś ociera ale się kręci więc okej, może być. Przednie koło jest krzywe i strasznie bije na boki, więc nie ma co się cackać z tym.


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Quake96 - 23-06-2015 23:55:23

Nie koło trze o bęben tylko o pokrywę bębna. Trze bo dystans jest za mały. A ocierają pewnie szczęki hamulcowe. Wymieniałeś je?


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Maras_Bydgoszcz - 23-06-2015 23:58:02

szczęki są takie jakie były przedtem, a koło trze o pokrywę. Dawałem podkładki i kombinowałem z tym na różne sposoby, ale to już mi tam liczone jest w milimetrach i jak było za grubo podkładek to nie dało się włożyć koła w uchwyty.


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Quake96 - 23-06-2015 23:59:50

Znakiem tego, że z drugiej strony jest za duży dystans zrobiony.


RE: Przednia OŚ koła, czy to jest komplet nakrętek? - Maras_Bydgoszcz - 24-06-2015 00:05:48

Może i tak ale po drugiej stronie wkręciłem tak mocno nakrętkę że nie idzie jej wykręcić, miała robić za dystans a to sknociłem a teraz jej nie odkręcę bo nie ma czym przytrzymać żeby nie zniszczyć gwintu, a jak wkręcę drugą śrubę po drugiej stronie to wykręcę tą pierwsza ale ta po drugiej stronie też będzie zapieczona. A w czym to przeszkadza że lekko ociera? Przy jeździe raczej tego nie odczuje.