Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Tylna Oś problem oraz krzywe przednie koło - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Tylna Oś problem oraz krzywe przednie koło (/showthread.php?tid=35225)



Tylna Oś problem oraz krzywe przednie koło - szybki93 - 01-06-2015 22:09:30

Witam powoli skrecam sobie komarka i mam problem z tylna osia z jednej stronie wystanie dosyc sporo gwintu a z drugiej ledwo co .. Oś jest nowa czyli chińska ... Czy cos nie popierdzielilem i moze miałem oś zamontować odwrotnie ?





oraz w sumie drugie pytanie przednie koło mam dosyć krzywo w stosunku do błotnika co może byc przyczyna ?




RE: Tylna Oś problem oraz krzywe przednie koło - adamus13715 - 02-06-2015 09:15:40

co do ośi to też tak mam i poprostu odciołem ten wystający kawałek
a co do koła to trzeba próbowac to zniwelowac podkładkami


RE: Tylna Oś problem oraz krzywe przednie koło - Rafku - 02-06-2015 10:53:54

Ja jak tak miałem, rozebrałem wszystko i przesunąłem ośkę, tak żeby z dwóch stron było mniej więcej równo. Jeżeli jednak ten temat chcesz mieć zakończony, to polecam wianki (o ile je masz) zamienić na zwykłe łożyska, wtedy idzie to lepiej poskładać, a i koło lepiej się kręci.


RE: Tylna Oś problem oraz krzywe przednie koło - Kazek - 07-06-2015 13:18:25

ja w moim komarku tez mam krzywo przednie koło,powodem jest krzywy widelec. sprawdz swój jezeli jest prosty to patrz od frontu czy oś jest równo jak jest prosta względem zawieszenia to masz krzywe koło. A co do tylnej osi jeżeli masz ośki na 'konusy' to ustaw łożyska tak żeby po obu stronach łozysk wystawało po tyle samo