Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Nieprawidłowa praca silnika, brak wysokich obrotów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Ogar 205] Nieprawidłowa praca silnika, brak wysokich obrotów (/showthread.php?tid=34097)



Nieprawidłowa praca silnika, brak wysokich obrotów - Macklemor - 10-04-2015 21:28:11

Witam.
Mam problem z moim ogarem 205. Mianowicie wygląda to tak że silnik daje się łatwo odpalić, do połowy manetki chodzi bardzo ładnie lecz po przekręceniu gazu trochę więcej niż do połowy zaczyna buczeć i słabnąć (pracuje nadal, nie gaśnie ale nie jedzie szybciej wręcz spowalnia). Nie wiem dlaczego tak się dzieje, do wczoraj było wszystko normalnie. Jedyne co dzisiaj zrobiłem to wymyłem filtr powietrza w rozpuszczalniku (filtr posiadam taki okrągły sportowy z siatką i materiałem w środku) Zapłon mam ustawiony raczej dobrze bo pracuje równo nawet na światłach. Świeca to NGK BR8HS z długim gwintem przerobiona pod głowice ogara. Próbowałem już na innym gaźniku ale jest jeszcze gorzej niż na tym którym śmigam cały czas. Dysze w gaźniku są nowe a sam gaźnik ma około 1,5 roku. Nie wiem co już mam robić z tym problemem więc zwracam się do Was o pomoc.


RE: Nieprawidłowa praca silnika, brak wysokich obrotów - Macklemor - 11-04-2015 11:31:40

Mam jeszcze takie pytanie. Mianowicie czy wymiana gaźnika na nowy coś pomoże ? W poniedziałek jadę do miasta w celu załatwienia kilku spraw i mógłbym przy okazji kupić nowy gaźnik ale nie wiem czy to coś da a nie chcę wykładać niepotrzebnie pieniędzy.


RE: Nieprawidłowa praca silnika, brak wysokich obrotów - BartuS - 11-04-2015 11:40:07

Lewe powietrze ci łapie. Posprawdzaj uszczelki, ja tak miałem, gdy simering od strony zapłonu się wysłużył Tongue


RE: Nieprawidłowa praca silnika, brak wysokich obrotów - Macklemor - 11-04-2015 11:47:23

Co do szczelności to jestem pewien że jest ok. Jak odpale silnik i dam manetke na max to sie dusić zaczyna ale jak w momencie "duszenia się" nacisnę przycisk zatapiacza na gaźniku to obroty podskoczą do max ale po chwili znowu się dusi. To na 75% coś z gaźnikiem ale nie wiem co ?


RE: Nieprawidłowa praca silnika, brak wysokich obrotów - BartuS - 11-04-2015 11:54:52

To wyczyść gaźnik, tą blaszkę od pompki pływaka daj niżej i spróbuj zapinkę na iglicy dać o ząbek niżej. Dostaje za mało paliwa Tongue


RE: Nieprawidłowa praca silnika, brak wysokich obrotów - Macklemor - 11-04-2015 12:16:17

Iglice mam ustawioną na środkowym rowku. Miałem też na ostatnim rowku (najwięcej paliwa) i działo się to samo. Pływaki zmieniałem kilka razy z plastikowych na miedziane i na odwrót i nic to nie dało. a ta blaszka jest nastawiona tak że jeszcze przed wczoraj było dobrze.


RE: Nieprawidłowa praca silnika, brak wysokich obrotów - BartuS - 11-04-2015 12:17:38

Hmm. Sprawdzałeś kranik czy jest drożny ? :F


RE: Nieprawidłowa praca silnika, brak wysokich obrotów - Macklemor - 11-04-2015 12:25:14

Wczoraj przedmuchiwałem kranik sprężonym powietrzem więc na pewno drożny


RE: Nieprawidłowa praca silnika, brak wysokich obrotów - Fanatyk - 05-05-2015 10:17:46

najlepiej rozbierz silnik i sprawdz czy uszczelniony jest , w jakim stanie pierścienie i czy na tłoku trzyma się uszczelka i na karterze , jeśli tak to zmień obroty na większe i dopływ paliwa , gdyż paliwo może za słabo dochodzić i obroty za niskie ustawione