Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Błotniki chart czyszczenie z farby. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Błotniki chart czyszczenie z farby. (/showthread.php?tid=33814)



Błotniki chart czyszczenie z farby. - kdudka - 01-04-2015 23:00:58

Witam, aktualnie jestem na etapie prac przygotowawczych.
Pojawił się problem z błotnikami które mam. Część z nich jest w oryginalnym kolorze ale część ktoś kiedyś malował i tu pojawia się problem, szukam sposobu na usunięcie starej farby(chcę aby były jak w oryginale tylko plastik bez farby). Wiem że prawdopodobnie pozostaje mi tylko bardzo drobny papier ścierny i szlifowanie miejsce w miejsce aż wszystko zejdzie. Spróbuję też szczoteczką do rąk taką twardszą(szczoteczką do zębów nie chce schodzić, a raczej schodzi dość słabo i pozostają "plamki"). Mimo to zapragnąłem zapytać tu na forum czy ktoś nie zna jakiegoś innego sposobu.
Pozdrawiam


RE: Błotniki chart czyszczenie z farby. - szczupak54 - 01-04-2015 23:04:43

Jest taki specjalny rozpuszczalnik do tego , nie pamietam nazwy Big Grin


RE: Błotniki chart czyszczenie z farby. - kdudka - 01-04-2015 23:26:37

A plastikowych błotników nie rozpuści?


RE: Błotniki chart czyszczenie z farby. - charper - 01-04-2015 23:47:25

może drobny papier wodny a potem jakaś pasta na polerke? w sumie to mam podobny problem.


RE: Błotniki chart czyszczenie z farby. - fosa - 01-04-2015 23:54:33

Na zluszczajaca farbe szczotke druciana a potem papier na mokro.


RE: Błotniki chart czyszczenie z farby. - kokosek - 02-04-2015 00:03:55

Polecam Myjkę ciśnieniową o dość dużej mocy ale bez przesady, u mnie w charcie z przedniego schodziło pięknie


RE: Błotniki chart czyszczenie z farby. - Kanilox - 02-04-2015 00:14:38

Może piaskowanie, ale na małym ciśnieniu i zwykłym piaskiem albo nawet drobnym.
Ja u siebie nie miałem malowanych ale miałem na większości utlenione i się zrobiła tak warstwa plastiku łatwa do zdrapania.
Ja to to zrobiłem papierem ściernym żeby zmatowić a potem do malowania, efekt znacznie ładniejszy.
Mógłbym się nawet zająć takim wypiaskowaniem.


RE: Błotniki chart czyszczenie z farby. - kdudka - 02-04-2015 08:58:54

Mam pistolet do piaskowania i piasek rzeczny. W sumie to większość rzeczy przesianym rzecznym piaskuje długie i mozolne ale zejdzie zawsze tylko tyle ile ma.


RE: Błotniki chart czyszczenie z farby. - Stachu.G - 02-04-2015 11:43:53

Piasek w worków wałów przeciwpowodziowych jest dobry do plastików.


RE: Błotniki chart czyszczenie z farby. - kdudka - 02-04-2015 12:42:42

Rozcieńczalnik nitro i farba schodzi a błotnika nie rusza... Chciałem pokleić nitro kilka drobnych pęknięć tak jak to robię z innymi plastikami a tu lipa nie rozpuszcza więc próba na kawałku co miał być do wypełnienia ubytków i go nie ruszyło. Więc próba na błotniku i wyszło ok. Zmywa farbę a błotnik nie tknięty. Teraz pytanie z jakiego plastiku jest wykonany błotnik? Bo nie wiem teraz czym go kleić Smile


RE: Błotniki chart czyszczenie z farby. - fosa - 02-04-2015 12:53:34

Blotnik jest chyba z PP.


RE: Błotniki chart czyszczenie z farby. - kdudka - 02-04-2015 13:24:50

To teraz pytanie czym to skleić Smile
Trafił mi się jeden poklejony włókno szklane plus żywica wyszedł piękny odcisk Smile