Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wypadające lagi - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Wypadające lagi (/showthread.php?tid=33741)

Strony: 1 2


RE: Wypadające lagi - joozek - 03-04-2015 18:38:16

Niestety nie, w ogarze są wspawane od góry, nie mają też tych szpilek.
Tak się zastanawiam, a gdybyś te otwory w których były szpilki M8 wprasowane, wtopione - rozwiercił głębiej ok 15 mm wiertłem fi 6,8 i całość prze-gwintował M8. Wystarczy dorobić dłuższą szpilkę M8 i wkręcić ją na klej do metalu.
Jak nic nie wymyślisz pisz, podeślę Ci zdjęcia tego co mam, może Ci się nada. Ale to już po Świętach.


RE: Wypadające lagi - bestia654 - 10-04-2015 19:28:17

Udało mi się dzisiaj wykręcić sprężyny z lag. Jedna wyszła łatwo, druga wymagała więcej siły. Po położeniu ich obok siebie widać że są innej długości.

Będzie trzeba więc kupić nowe sprężyny, ale to nie kłopot.
Udało mi się także odkręcić ten ślimiaczek, ale tylko z jednej sprężyny. Po zobaczeniu do środka widać, że kawałek szpilki utkwił w środku. W takim razie "joozek" czy byłbyś w stanie sprzedać mi te 2 ślimaczki, bo chciałbym zrobić to zawieszenie raz a dobrze, a nie ryzykować że kiedyś puści to w czasie jazdy.


RE: Wypadające lagi - joozek - 11-04-2015 00:38:17

Nie widać wielkiej różnicy w długości tych sprężyn Dodgy Gdy były wkręcone w lagi, widać było różnicę kilku cm. Może ta krótsza była głębiej wkręcona w lagę? W sumie to nie powinno się dać jej wkręcać głębiej niż do ostatniego ogranicznika. Umyj je w benzynie, lagi też i ustal co z tym wkręcaniem. Już Ci wyżej pisałem, że w Polo/Pegazie sprężyny były dłuższe, więc zanim kupisz, niech Ci je zmierzą.
Co do "ślimaczków". Jutro ew w niedzielę zrobię zdjęcia tych co mam i tu je Ci pokażę.


RE: Wypadające lagi - bestia654 - 11-04-2015 01:34:32

Mierzyłem i mają około 26 cm, a na internecie widziałem że niektóre mają po 30 więc powinno być raczej dobrze


RE: Wypadające lagi - bestia654 - 11-04-2015 09:41:12

Ups mała pomyłka, sprężyny miały około 22,6 cm a te w sklepie miały 23 cm


RE: Wypadające lagi - joozek - 13-04-2015 22:48:29

Witaj, obiecane zdjęcia szpilek "ślimaczków" które mam, myślę, że 2 z nich spokojnie się nadadzą.

Mam też 2 sprężyny do Polo dł 24 cm

A także jak byś potrzebował, komplet nowych, teflonowych tulei przedniego widelca pod lagi 23 mm do Polo.


Jak coś potrzebujesz pisz PW.


RE: Wypadające lagi - bestia654 - 30-04-2015 12:50:43

Mam już wszystkie rzeczy więc czas najwyższy to wszystko złożyć. Tak więc mam jeszcze jedno pytanie. Ile sprężyny mam wkręcić w lagę, bo na lagach są małe wcięcie widoczne z boku i czy mam je wkręcić tak żeby tylko weszły w ten gwint czy jeszcze bardziej je wkręcać?


RE: Wypadające lagi - joozek - 30-04-2015 23:34:47

Wkręcasz do końca, do oporu, bardziej się nie da. Ślimaczki jak będziesz wkręcał to też do oporu, do takiego ogranicznika. Pamiętaj, aby najpierw wszystko porządnie umyć ze starego smaru, a podczas składania nałożyć nowy (najlepiej miedziany lub grafitowy - nieściekający). Teflonowe tuleje wciskasz w porządnie umyte - suche rury widelca, smar nakładasz dopiero jak tuleje dopasujesz do lag (najlepiej rozwiertakiem ręcznym - fi 23 mm).


RE: Wypadające lagi - bestia654 - 01-05-2015 01:32:07

Pozwól że posłużę się twoim zdjęciem.

To co zaznaczyłem na zdjęciu to długość od końca ślimaczka do lagi. U mnie nie było tej odległości a nawet była ujemna (lagach zachodziła na ślimaczek). W takim razie, czy mam je wkręcić żeby wyglądały tak jak na twoim zdjęciu, czy wkręcać je aż poczuję większy opór. Bo wcześniej ktoś chyba wkręcał u mnie tą sprężynę dużo bardziej,bo porównując zdjęcie mojego mojego polo z innymi, przód jest dużo niższy a samych lag nie było prawie widać na zewnątrz.



RE: Wypadające lagi - joozek - 01-05-2015 12:36:15

Wg mnie, powinno być tak jak na moim zdjęciu. Do tej pory we wszystkich moich Robakach nie dało się głębiej wkręcić tych sprężyn, no ale .... Polak potrafi :F
Na Twoim zdjęciu wygląda jakby sprężyny były za krótkie, lub tak jak piszesz; wkręcone za głęboko. Wg serwisów-ki skok zawieszenia przedniego to ok 5 cm. Widać, że w Twoim przypadku tyle nie będzie.

Tak to mniej więcej wygląda u mnie, po złożeniu



RE: Wypadające lagi - bestia654 - 02-05-2015 20:58:59

Dzięki Joozek za wszystkie rady, wczoraj udało mi się wszystko złożyć do kupy. Zawieszenie chodzi ładnie, a cały przód jest teraz dużo wyższy. Jeszcze raz wielkie dzięki za poświęcony mi czas!