Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przygotowanie powierzchni - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Przygotowanie powierzchni (/showthread.php?tid=3373)



Przygotowanie powierzchni - riley2pl - 12-02-2012 00:23:38

Witam

Pomagam koledze w renowacji Ogiego 205.Mam wszystkie części które dałoby sie wymalować.Wszystko idzie do piaskowania tak jaby bo tak naprawdę idzie do maszyny o nazwie Kulownica która napieprza w część maluteńkimi śrucikami i to jest piaskowanie lecz metalowymi kulkami.Problem polega w na tym,że rama ogiego nie mieści się w maszynie.Czy jakbym wyrównał stary lakier z odpryskami i dobrze zmatowal i odtłuścił to czy z odpowiednim podkładem itd warstwy może być czy koniecznie trzeba do gołej blachy zdzierać?


RE: Przygotowanie powierzchni - Ogi2000 - 12-02-2012 11:40:05

nie zobacz na mojego ja romy też nie miałem do końca zdzieranego lekieru tylko troche papierem i listkową i będzie git wystarczy tylko tyle zedrzec żeby lakier się trzymał


RE: Przygotowanie powierzchni - J@hny - 12-02-2012 12:09:21

Ogi2000 nie wiem ile ty masz lat ale pojęcie masz zerowe..Jeżeli stary lakier na ramie jest oryginalny i trzyma się dobrze to wystarczy go tylko zmatowić i już masz podkład pamiętaj żeby po matowieniu farbę odtłuścić, a jeżeli farba odpada płatami to wypadało by do gołej stali zedrzeć nałożyć podkład następnie podkład jeszcze drobnym papierem przeszlifować i możesz malować


RE: Przygotowanie powierzchni - riley2pl - 12-02-2012 14:58:29

Aha spoko dzięki chłopaki.Stara lakier dobrze się trzyma ale poprostu już ładnie nie wyglądał.Zmatuje i wyrównam rysy to będzie ok.