Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z hamulcami [Romet Pony M-2] - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Problem z hamulcami [Romet Pony M-2] (/showthread.php?tid=33282)



Problem z hamulcami [Romet Pony M-2] - VireZ - 11-03-2015 22:37:46

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z hamulcami. Ponieważ kiedyś zmieniałem oponę w motorynce ponieważ miałem dziurę w dętce i ją łatałem, to przy okazji musiałem rozebrać bębny, gdy otworzyłem jednego zauważyłem że jakaś jest tam sprężyna ułamana która się gdzieś tam w tym bębnie lata więc ją wywaliłem bo te dwie były na miejscu, i od tego czasu mam problem że gdy hamuje to nie ma tak że wtedy kiedy lekko wcisnę hamulec (nożny) to mi zahamuje tylko muszę wcisnąć prawię do końca i wtedy tak jakby odbiło i wtedy mogę regulować. Przed tą rozbiórką bębna hamulec hamował jak należy. Proszę o pomoc, jeżeli ktoś nie zrozumiał to proszę pisać to jeszcze podam szczegółowo wszystko.


RE: Problem z hamulcami [Romet Pony M-2] - Rafku - 11-03-2015 22:47:49

Napisałeś tyle, to myślałem, że szczegółowo...

Ale jeżeli sprężyna, to jedyna, a raczej jedyne 3 sprężyny idą na szczęki, musisz kupić coś takiego

http://allegro.pl/sprezyna-szczek-hamulca-romet-komar-ogar-motorynka-i4884222348.html


RE: Problem z hamulcami [Romet Pony M-2] - amin - 11-03-2015 23:29:17

Jak się upapra bębny i szczęki brudnymi ze smaru łapskami to się później nie dziw że nie hamuje.


RE: Problem z hamulcami [Romet Pony M-2] - VireZ - 12-03-2015 13:37:39

(11-03-2015 22:47:49)Rafku napisał(a):  Napisałeś tyle, to myślałem, że szczegółowo...

Ale jeżeli sprężyna, to jedyna, a raczej jedyne 3 sprężyny idą na szczęki, musisz kupić coś takiego

http://allegro.pl/sprezyna-szczek-hamulca-romet-komar-ogar-motorynka-i4884222348.html

Właśnie taka mi wypadła, rozkręcę w najbliższym czasie bęben i zobacze czy właśnie takowa wypadła i brakuje jej to oczywiście zakupie tą sprężynę. Dzięki, temat do zamknięcia.


RE: Problem z hamulcami [Romet Pony M-2] - Malibu122 - 12-03-2015 16:31:37

Możesz jeszcze cienkim papierkiem przejechać bęben i rozpuszczalnikiem żeby lepiej szczeki łapały Wink


RE: Problem z hamulcami [Romet Pony M-2] - joozek - 18-03-2015 23:14:40

Do tego są odpowiednie preparaty do mycia np tarcz hamulcowych, bębnów. Jeśli nie posiadasz to benzyna ekstrakcyjna ... wysusza, a okładziny lekko przetrzyj papierem 1200 na sucho, aż okładziny będą jasne, suche. Jeśli mimo tego przecierania nadal wyglądają na mokre ... niestety do wymiany ... przetłuściły się .... same Big Grin
Co do Twojej przypadłości ... wg mnie zgubiłeś ew nie założyłeś sprężyny zwrotnej zewnętrznej, pręta i dzwigni hamulca tylnego. Oczywiście te wewnętrzne sprężynki jeśli ich brakuje też musisz uzupełnić. Tego badziewia z allegro nie kupuj, są tak słabe, że podczas zakładania potrafią się rozciągnąć Huh Aha ... w oryginale pod rozpierakiem szczęk były 2 szt, a na dole, przy osi szczęk jedna.