Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Urwana szpilka od tylnego zawieszenia, co zrobić?! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Urwana szpilka od tylnego zawieszenia, co zrobić?! (/showthread.php?tid=33111)



Urwana szpilka od tylnego zawieszenia, co zrobić?! - Qnieteq - 04-03-2015 20:44:22

Witam, mam duży problem ,ponieważ chcą dokręcić tą śrubkę od tylnego zawieszenia, niestety śrubka urwała się łącznie z tą szpilką (nie wiem dokładnie czy tak to się nazywa) urwała się praktycznie bez użycia siły zdążyłem oprzeć rękę na kluczu. Co mam teraz z tym zrobić? Jestem załamany Sad Poniżej zamieszczam zdjęcie ,aby wszystko było dokładnie zobrazowane.
PS: Zdjęcie nie jest moje!!


RE: Urwana szpilka od tylnego zawieszenia, co zrobić?! - TheNight - 04-03-2015 20:47:24

Spróbuj przyspawać.


RE: Urwana szpilka od tylnego zawieszenia, co zrobić?! - Qnieteq - 04-03-2015 20:49:21

Myślisz ,że to zda egzamin? A co myślicie ,żeby nagwintować? Tylko jak :/


RE: Urwana szpilka od tylnego zawieszenia, co zrobić?! - szczupak54 - 04-03-2015 20:55:24

Rozwierc , nagwintuj i przykrec na srube Smile


RE: Urwana szpilka od tylnego zawieszenia, co zrobić?! - MeraM - 04-03-2015 22:04:47

dospawaj zwykłą śrube, ważne zeby byla wzmocniona, wytrzymalosciowa (oznaczenie 8.8 lub wyzej).
u mnie trzyma Smile


RE: Urwana szpilka od tylnego zawieszenia, co zrobić?! - Qnieteq - 05-03-2015 01:22:56

Dzięki wielkie wszystkim w takim razie muszę zagadać do taty żeby przyspawal Tongue


RE: Urwana szpilka od tylnego zawieszenia, co zrobić?! - bartoszek5k - 05-03-2015 02:03:35

U mnie to samo było, ale bierzesz szlifierke i ucinasz szpilke rowno z tym wystajacym "kominkiem" i wiercisz w nim dziurę na ok 2-3cm wkładasz w nią śrubę utwardzoną która w części jest pozbawiona gwintu (żeby nie niszczyć tulejki) i oobspawujesz. Działa, trzyma się i myślę że ni puści


RE: Urwana szpilka od tylnego zawieszenia, co zrobić?! - amin - 05-03-2015 10:55:18

Jak kolega wyżej, upierdziel, wywierć dziurę na szpilkę, nagwintuj, później znów rozwierć ale teraz na większy otwór, tak tylko trochę, popraw gwint, wkręć szpilkę, i w te zagłębienie po większym wiertle obspawaj.


RE: Urwana szpilka od tylnego zawieszenia, co zrobić?! - Majonez2375 - 09-03-2015 22:21:00

Ja bym zrobił tak Smile Wywiercił dziurę dał tam śrube na to amortyzatory i dokręcić nakrętka Smile
Spawy mogą puścić Big Grin