Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wał jawka - China za i przeciw - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Wał jawka - China za i przeciw (/showthread.php?tid=32718)



Wał jawka - China za i przeciw - Rafku - 17-02-2015 23:46:53

Witajcie,


Podczas społawiania jawki wodzik nie chciał mi wejść w drugi karter, dołożyłem o jeden młot za dużo w efekcie czego mój wał niestety nadaje się na śmieci.

Teraz muszę kupić inny, czytałem, że do jawki chińskie wały, czyli np te z allegro nie nadają się totalnie, z kolei kupowanie 'czeskich wałów w zajebistym stanie' na olx czy tam gdziekolwiek to też jak wiadomo loteria, nie wiadomo co przyjdzie, a przecież przy gościu nie będę silnika społawiał i sprawdzał czy wał po społowieniu się swobodnie obraca. (przed rozebraniem silnika wał obracał się super, także spokojnie-kartery mam do pary).

Napiszcie mi czy te chińskie wały opłaca się brać, ogólnie to nie chcę bawić się w jakieś tuningi 223, ale nie ukrywam że spodziewałbym się od niego czegoś więcej niż od 023, gdzie osiągi są kiepskie.

pozdr


RE: Wał jawka - China za i przeciw - mjurzak - 18-02-2015 00:54:35

Ten wał który miałeś jest krzywy czy uszkodziłeś gwinty? Najpewniej będziesz miał jak dasz czeski wał do regeneracji i wyważenia, a koszt powinien być podobny.


RE: Wał jawka - China za i przeciw - Rafku - 18-02-2015 01:00:11

Poczekaj, to wały jeszcze gdzieś prostują? No jak udało mi się 223 społowić to nie obracał się, czyli się skrzywił Sad Gwinty są w super stanie... luzu góra dół praktycznie nie ma, no szkoda go jak cholera...


RE: Wał jawka - China za i przeciw - mjurzak - 18-02-2015 01:05:13

Wpiszesz w google "regeneracja wałów motocyklowych" i masz kilka stron firm które się tym zajmują, sprawdź cenniki, możliwość wysyłki i Ci to zrobią.


RE: Wał jawka - China za i przeciw - hvil - 18-02-2015 02:09:28

intr-mot lub dziak firmy ja tam robilem takie rzeczy.


RE: Wał jawka - China za i przeciw - Wojtek3362 - 18-02-2015 02:16:17

Nie koniecznie się skrzywił. Ja jak złożyłem silnik od simsona miałem to samo, kręcił się ale z ogromnym trudem. Wystarczyło przesunąć wał tak, aby był równo w komorze korbowej i kręcił się jak powinno.


RE: Wał jawka - China za i przeciw - Rado301 - 18-02-2015 09:50:46

Hvil, ile płaciłeś za regeneracja walu u dziaka?


RE: Wał jawka - China za i przeciw - hvil - 18-02-2015 10:11:33

100 zł z moją korbą koyo