Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wydłużanie widelca - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Wydłużanie widelca (/showthread.php?tid=32586)



Wydłużanie widelca - doorsmode - 13-02-2015 17:14:44

Mam mały problem. Muszę wydłużyć przedni widelec w customie i nie wiem jak to zrobić... Doradzilibyście? Potrzebne są do tego dłuższe lagi, sprężyny, czy co? Nigdy jeszcze się w to nie bawiłem i stąd moja niewiedza Tongue Stawiam piwko za pomoc Wink


RE: Wydłużanie widelca - hvil - 13-02-2015 22:50:17

Z doświadczenia wiem, że przedłużanie krótkich lagów zwykle prowadzi...do ich szybkiego skrzywienia/złamania.
Ja za początków dłubania, przedłużałem lagi dotaczając z nierdzewki przedłużki, zewnętrzna średnica lagi, na jednym końcu taki gwint jak w końcu lagi, a z drugiej jak nakrętka nakręcana na lagę. I takie coś wkręcasz pomiędzy nakrętkę a lagę. Proste i w teorii działa, plus taki, że sprężyny zostawiasz ori.

W praktyce szybko się łamały/gięły, pękały przy połączeniu gwintowym. Ostatnio po prostu dotoczyłem nowe lagi, z nierdzewki dłuższe, ale całe. I to dużo lepsze rozwiązanie, choć duuuużo drożej wyszło.


RE: Wydłużanie widelca - nie_mientki - 13-02-2015 23:01:03

A może po prostu kupić i dopasować od łosia albo innego chińczyka.


RE: Wydłużanie widelca - hvil - 14-02-2015 00:00:13

Nie wiem do czego kolega to chce, ja to stosowałem w przypadku Magny, czy lekkiego motocykla miejskiego na bazie MZ 250.


RE: Wydłużanie widelca - doorsmode - 14-02-2015 14:03:41

Ogólnie cały przód mam z Ogara 205. Będę coś kombinował... Póki co spróbuję z tą przedłużką a jak nie to się zobaczy z tą całą lagą, w każdym razie dzięki wielkie za pomoc bo totalnie nie wiedziałem co z tym zrobić Tongue


RE: Wydłużanie widelca - ananas - 14-02-2015 14:45:15

Ja bym nie kombinował z lagami bo można stracić życie jak to się złamie. Jak już, to dopasować od czegoś dłuższe lepiej.


RE: Wydłużanie widelca - krycha779 - 20-02-2015 13:35:30

Oryginalnych lagów lepiej nie kombinować,kup z chinola jakieś i po problemie,nawet wygodniejsze są.