Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
LISTA OSZUSTÓW - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Opinie o kontrahentach (/forumdisplay.php?fid=227)
+--- Wątek: LISTA OSZUSTÓW (/showthread.php?tid=32485)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: LISTA OSZUSTÓW - wiczi - 09-01-2019 10:18:48

seler1500 Witam przepraszam że w tym dziale ale chciałem przestrzec przed tym forumowiczem mianowicie wystawił kilka części do rometa typu lampa osłona które od chciałem od niego kupić dogadaliśmy się co do wysyłki ale jak paczki nie było tak nie ma a do tego jeszcze po paru dniach zapewniał mnie że paczkę wysłał szkoda nerwów po prostu!!!


RE: LISTA OSZUSTÓW - seler1500 - 09-01-2019 10:58:17

Cześć.
Przeysłki nie ma z innego powodu, a mianowicie z powodu literówki na "etykiecie" przesyłki, o czym dowiedziałem się wczoraj (paczka wróciła). Przepraszam za opóźnienie, rozumiem Twoją reakcję na brak przesyłki. Jeśli nie jesteś już zainteresowany częściami, proszę o pw.


RE: LISTA OSZUSTÓW - Motorowerzystka - 26-09-2021 18:07:16

Nie wiedziałam gdzie to napisać, więc napiszę tutaj. Dziś prawie zostałam oszukana na wysyłce olx Facepalm2 Sprzedawałam z tą opcją pierwszy raz i mimo czytania jak to działa i tak miałam obawyConfused Może po prostu pokażę zdjęcia rozmowy:









Moje szczęście było takie, że wpisałam adres do paska przeglądarki w laptopie, a nie kliknęłam w telefonie... Link wydawał mi się podejrzany, ale że to był pierwszy raz jak sprzedawałam w ten sposób, to stwierdziłam że tak musi być. Oczywiście gdy napisałam ostatnią wiadomość, "kupujący" stał się nieaktywny roll A ta strona z olx to oczywiście photoshop...


RE: LISTA OSZUSTÓW - bkrukl - 26-09-2021 18:19:26

Bo to standard przez watsupa.
Nigdy nie rozmawiam o przedmiotach z olx, poprzez watsupa.
Nigdy.
W Internecie pełno informacji na ten temat jest.


RE: LISTA OSZUSTÓW - Spaceman164 - 26-09-2021 19:32:00

Jak ja wystawiałem coś na OLX to dość często jakieś oszukańce z Nigerii pisali na whats app lub czasem też łamanym polskim, ale nigdy nie odpisywałem, bo wiedziałem od razu, że to oszustwo.


RE: LISTA OSZUSTÓW - Motorowerzystka - 26-09-2021 21:21:39

(26-09-2021 18:19:26)bkrukl napisał(a):  Bo to standard przez watsupa.
Nigdy nie rozmawiam o przedmiotach z olx, poprzez watsupa.
Nigdy.
W Internecie pełno informacji na ten temat jest.
A widzisz, teraz to wiem. Nigdy jakoś mi nie przyszło do głowy żeby o tym czytać.


RE: LISTA OSZUSTÓW - Debesta - 26-09-2021 21:32:38

Do mnie tez pisali z cholera wie skąd, zdziwiłem sie bo za wszystko chcial płacić, za wysyłkę niewiadomo ile i za fatygę również, by wyslac za granice. Walek na paypal polega na tym, ze dostajesz email z grafika niby paypal, ze wplata od kupujacego została zablokowana (99% ukonczona transakcja) , poniżej inflacja, ze przelew zostanie kontynuowany, jeśli zostanie opłacona wysylka, w celu unikniecia oszustwa przez sprzedawcę xF Oczywiście Ty musisz zabencelowac za wysyłkę, bo gosc Ci 'wysyla/placi' cala kwotę z nia wliczona. Naturalnie otrzymujesz link, do szybkiego zamówienia kuriera, wplacasz kasę i... Kto zgadnie?
Nie. Nie dałem sie nabrać. Ale miałem sporo zabawy dzieki mojemu absurdalnemu humorowi, pociagnalem rozmowę dalej. Miedzy innymi ze nie mam internetow, jutro zapłacę, paypal prowadzi prace serwisowe i tak dalej i tak dalej. Rozmowa trwała z miesiąc, w ostatnim mailu zostałem poinformowany o konsekwencjach KARNO-SQDOWYCH, ze przyjedzie po mnie policja jak nie zapłacę i otrzymam kare pozbawienia wolności 25 lat, lub sto złotych grzywny. Odpisałem ze strasznie sie tym przejąłem i tak dalej, ze jest mi smutno z tego powodu, oraz ze przesle potwierdzenie przelewu w załączniku, żeby jak najszybciej zostali odwołane policyjne kordony, jadace w moim kierunku. Ostatni mail ode mnie z informacja o tym ze opłaciłem kuriera i potwierdzenie w załączniku, a w nim zdjęcie wielkiego, czarnego, sterczqcego przyrodzenia, bynajmniej damskiego.
Nie odpisali nic, ale po jakimś czasie zapytałem sie, czy bawili sie równie dobrze jak ja. Otrzymałem odpowiedz, ze nie bardzo, tylko czas im zmarnowałem i ze mógłbym im przelać chociaż z 20 $ na browar, a wypija moje zdrowie. No *** szczyt po prostu szczytow gory śmierci Ka dwa xD


RE: LISTA OSZUSTÓW - KOMBI - 27-09-2021 23:09:20

a no widzisz z tym olx to takiego wała jak polska cała. najbezpieczniejszą formą płatności jest za pobraniem albo odbiór osobisty chociaż i tak potrafią na to oszukać. to jest jak z zakładem u wiesia i januszka po drugiej stronie wsi. do bramy i się nie znamy. a potem się wszystkiego wyprą bo żadnego paragonu nie było ani faktury i jest słowo przeciwko słowu