Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Aprilia AF1 Futura - Kokosek - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Aprilia AF1 Futura - Kokosek (/showthread.php?tid=31586)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


Aprilia AF1 Futura - Kokosek - kokosek - 02-08-2015 19:02:13

Ogólnie niedawno wracając z okolic Sieradza, grubo ponad 4 w nocy (fota jeszcze z dnia)
Juz w mieście niedaleko domu, zaczęło dziać się coś dziwnego ja mu w gaz a on mimo że na biegu nie przyspiesza? Byłem zszokowany fakt faktem miała trochę temperatury ponad 80st(rekord jaki widziałem ) stanąłem zbilem na luz na pierwszy rzut oka wszystko ok? Jedynka próbuje ruszyć i zdziwko ledwo ledwo z moja pomocą cos tam pociaglo tak się Slizgo ze ledwie co ruszala, no to zgasilem... I pchamy na dom..
Na drugi dzień poszedłem po Simsona mimo że było mokro wraz z kolega, holowalismy Uwaga: aprilie Simson em...
Następne moje rozeznanie kapa wypad lekkie brudy w oleju, prócz tego wszystko ok.. Założyłem patrze to samo, i wpadło mi do głowy aby spojrzeć w regulację sprzęgła 'wysiegnika' okazuje się ze kontra się poluzowala.. Ustawiłem sprzęgło się ani nie Slizga ani nic wszystko git..
Przychodzi kwestia odpalenia a ta jak nigdy tak nie robiła nie odpala!? Wtf...
No to pierw gaźnik itd strzela wydech zapłon wykluczam...
Mówię a zobaczę świece, raz iskra była raz nie..

Okazuje się że wilgoć dostała się w kable od cewkomodułu, mimo że było zaizolowane dość ostro izolacja to izolacja się 'roztopila' i z tego wszystkiego wyszła maz...



Taki cewkomoduł sprawny waha się w granicach 200/300zl (mimo że jest uszkodzony tak jak na zdjęciu to działa)
Także całą Aprilia praktycznie w mak rozebrana dla dwóch drobnostek :/
Juz niedługo szykuje się kosa sprzęt Smile

Ma ktoś pomysł jak ogarnąć tutaj te kabelki, aby zrobić to porządnie? Ogólnie problem jest wyjąć te 'piny' z kostki :/


Pozdro niedługo lepsze upy i duże zakupy na moto125.pl ^^

Wysłane z mojego D2303


RE: Aprilia AF1 Futura - Kokosek - KrisPL - 03-08-2015 19:25:05

Popatrz na internecie za kostakami uniwersalnymi takimi jak te co masz. Te wytni i wlutuj nowe. Dokładnie nazywa się to złącze elektryczne trzykrotne. Jak wpiszesz w Google to ci od razu wyskoczy


RE: Aprilia AF1 Futura - Kokosek - kokosek - 05-08-2015 23:14:41

Dziś po pracy znów się zabrałem aby cos pogrzebać a ze ostatnio Aprilia była dość ostro rozebrana to przy okazji ja wyczyscilem i poprawiłem parę drobnostek SmileWysłane z mojego D2303

Lipa bo wszystkie sklepy są zamknięte gdy wracam z roboty :/

Wysłane z mojego D2303


Aprilia AF1 Futura - Kokosek - kokosek - 12-08-2015 11:53:57

Idzie do mnie paczuszka Smile dość droga paczuszka zaczynamy powolutku dalsza kompletacje Smile

W ostatnim czasie szukałem jakieś kamerki typu sj4000 jako iż tam sobie troszkę kasy zrobiłem i w bierdonce wyszła takowa kamerka postanowiłem ja przetestować jest ona na bazie sj4000 lekko uboga ale ma WiFi itd. Jeśli będzie cos z nią tak to dostane zwrot pieniędzy..



Wysłane z mojego D2303


Aprilia AF1 Futura - Kokosek - kokosek - 14-08-2015 01:44:47

Wiec tak doszła paczuszka do mnie Smile

Jako ze nie ma mnie na miejscu, pokaże wam co zamówiłem Smile


Tutaj jeszcze zdjatko kamerki

Wracamy i lecimy z grubej rury Smile

Nie wiem czy ktoś to czyta no ale trudno Smile

Wysłane z mojego D2303


RE: Aprilia AF1 Futura - Kokosek - DominiX - 14-08-2015 11:11:18

Ja czytam Big Grin


RE: Aprilia AF1 Futura - Kokosek - raterro - 14-08-2015 11:47:40

Ja także, jedyny motocykl, nie licząc AWO mojego i Pinio którego historię czytam Big Grin


RE: Aprilia AF1 Futura - Kokosek - kokosek - 14-08-2015 12:04:08

Dzięki chłopaki dodajcie mi motywacji Smile

Wysłane z mojego D2303


RE: Aprilia AF1 Futura - Kokosek - jurek_j - 14-08-2015 21:40:15

Ja też się wpiszę, a co!

Ratuś, wielki smutek, że moich wątków nie czytasz... ;(


RE: Aprilia AF1 Futura - Kokosek - Latos - 14-08-2015 22:09:14

Ja również czytam dużo tematów, takie jak twoja aprila czy AWO no to praktycznie wszystko o nich, tylko sie po prostu nie udzielam bo nie mam nic ciekawego do powiedzenia Smile


RE: Aprilia AF1 Futura - Kokosek - Rafku - 14-08-2015 22:56:19

Ja również śledzę temat, a jak coś mnie ciekawi to zapytam, bo tak to też nie mam nic ciekawego do powiedzenia Smile


I jak biedronkowa kamerka?


RE: Aprilia AF1 Futura - Kokosek - raterro - 15-08-2015 08:59:12

(14-08-2015 21:40:15)jurek_j napisał(a):  Ja też się wpiszę, a co!

Ratuś, wielki smutek, że moich wątków nie czytasz... ;(

oj jurku, czytam, ale zapomniałem dopisać, a jak przypomniałem sobie, to nie można było edytować. Masz piękne jawy kadeta, i Dużego fiata Heart


Aprilia AF1 Futura - Kokosek - kokosek - 15-08-2015 21:48:34

Byłem pewien ze dziś odpale aprilie ale się przeliczylem.. Sądziłem źr to wina przewodów od cewkomodułu wymieniłem.. Zlaczylem iskry nie ma! :/ musze jeszcze popatrzeć bo te kable są podejrzane
Ogólnie jeszcze rur nie założyłem bo nie zdążyłem.

Miałem jechać Aprilia na zlot a wyszło na to ze musiałem jechać Simson em :/


A to moje przyszłe moto Smile

Wysłane z mojego D2303


RE: Aprilia AF1 Futura - Kokosek - KrisPL - 27-08-2015 13:19:10

I jak dzieje się coś. Odpaliła?

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka


Aprilia AF1 Futura - Kokosek - kokosek - 27-08-2015 18:44:35

Dawno nie było upa fakt. Sprawa wygląda tak. Sądziłem ze problem jest w cewkomodule okazuje się ze nie...

Wyszedł dziwny zbieg okoliczności... Sprzęgło z magntem..
O to jak magneto chodziło

Magneto chodziło po jajku a w zasadzie nie magneto a wieniec zębaty od bendix a..
Po jakimś czasie dzięki pewnemu Panu udało mi się zdobyć o właśnie to co jest dość ciężkie do kupienia do rotax a tak więc to dorobilismy...
(po zdjęciu magneta niestety nie. Mam zdjęć)..
Okazało się że warstwa nadlanego plastiku która trzyma magnesy odpadła.. (zdarza się w tych magnetach) i magnesy zaczęły wypadac.. Magnesy przeciely dwa kable od iskrownika, które dzięki z przyjaciółmi udało się zlutowac mądrym sposobem...
Wieniec zębaty? Wypadl koleczek rozporowy m5...

Ogólnie pytanie do elektronikow z forum zrobię wam zdjęcia i będę prosi was o pomoc jak naprawić te magneto..

Aktualnie również musze wymienić płyn hamulcowy z przodu... Dot4

Wysłane z mojego D2303