Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pegaz 750 - kolejny Robak - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Pegaz 750 - kolejny Robak (/showthread.php?tid=31470)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - Rafik - 12-02-2015 15:53:55

Dobrze, że działasz z tym pegazem. Jak zwykle Ci to świetnie idzie. Powodzenia w dalszych pracach. To Zakrzewo to jest blisko Poznania i Przeźmierowa?
Jeśli tak to szkoda, że nie wiedziałem, bo przejeżdżałem tam ostatnio. Smile


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - Malibu122 - 12-02-2015 22:21:28

Józek twoja praca jest ponad miłość i pasję Smile Powodzenia i nie mogę się doczekać kolejnych etapów Big Grin


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - joozek - 23-02-2015 23:50:52

Koniec zwolnienia. lecz sprawny do końca nie jestem Dodgy W żółwim tempie, ale do przodu. Niestety wystąpił nie zaplanowany problem z przednimi widełkami, więc znów czas na Pegaza stanął w miejscu. Mam już nowe i dziś poszły do malowania. W tym czasie odebrałem ostatnie detale, bez których prace stały w miejscu.
Oś z tulejami tylnego wahacza, poniżej od razu do Ogara 205. Tuleje widełek bez i z kołnierzem, od razu drugi komplet do Polo. Górne mocowania sprężyn przedniego zawieszenia - wykonane z nierdzewki, jak również oś nóżek centralnych, dodatkowych szpilek M8, oraz przedstawionych wcześniej osi wahacza.



Z lewej strony "ślimaczki" wkręcone już w sprężyny, z prawej dodatkowe tuleje teflonowe do amortyzatorów krytych Pegaz/Polo i otwartych do Ogara 205 i Drynki.


A teraz prawdziwe cudeńka, osłony lag do Pegaz/Polo. W oryginale były gumowe, ale ze względu deficytowy towar, dorobione z czarnego poliamidu.


Ale opaski oryginał - chrom nowy




Jak tylko widełki przyjdą z nowym lakierem, składam - części już są wszystkie Tongue


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - joozek - 28-02-2015 16:32:26

Widełki nadal u lakiernika Confused Wczoraj i dziś troszkę podziałałem. Wiosna się zbliża, a przy Pegazie postępy marne, no ale w marcu ma spaść znów śnieg, więc go może skończę Big Grin
Pierwsze na stół poszły amortyzatory, od razu dwa komplety, drugi założę do Polo. Nowe chromy, nowe tuleje metalowo-gumowe i teflonowe cierne. Sprężyny nasmarowane smarem miedzianym.




A tu już założone z ramą i wahaczem


Tu mój patent, dodatkowa osłona - tuleja z nierdzewki, ramy - osłania przed tarciem łańcucha

Śruby kołpakowe ślepe do amortyzatorów i wahacza - chromowane, sprężyna stopki też

Zbiornik paliwa z korkiem zakręcanym ZZR, uchwytami gumowego paska i wcześniej prezentowanym siedzeniem






Komentarze mile widziane Smile


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - ArcziManYea - 28-02-2015 16:41:41

Coś pięknego Smile Masz u mnie dożywotni szacunek! Kiedyś muszę wpaść do Lubina w końcu to tak niedaleko Smile


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - Pompuś - 28-02-2015 16:42:40

Coś pięknego... Smile


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - didek01 - 28-02-2015 16:44:07

Zazdro *.*


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - Przemi998 - 28-02-2015 16:48:26

Matko Boska ! loo Jeszcze nie jest skonczony a juz wymiata. Jozek dobra robota jak zwykle ok


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - 175mateusz - 01-03-2015 00:39:31

Józek piękny pegazBig Grin muszę wpaść do Ciebie zobaczyć co i jakSmile Widzę, że zdrowie dopisuje, to wziąłeś się za składanie Smile


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - jacomoto - 01-03-2015 00:42:45

Chcetnie tez bym zakupił te gumy osłaniające do amortyzatorów. Ogólnie cudo.
Ja w swoich pegazach mocowanie torebek ma troszkę inaczej rozwiązane.
Jesetm pod ogromnym wrażeniemSmile


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - joozek - 01-03-2015 01:07:40

(01-03-2015 00:42:45)jacomoto napisał(a):  Chcetnie tez bym zakupił te gumy osłaniające do amortyzatorów. Ogólnie cudo.
Ja w swoich pegazach mocowanie torebek ma troszkę inaczej rozwiązane.
Jesetm pod ogromnym wrażeniemSmile

Jacku doczytaj wyżej, te osłony gumowe przednich lag to towar nie osiągalny, więc mam dorobione z czarnego poliamidu. Efekt taki jakby były z gumy, bo nie były robione na zwykłej tokarce, a na CNC. Tongue natomiast opaski zaciskowe do ich montażu są oryginalne i na nowo pochromowane.
Z tym mocowaniem torebki to też wiem, że w 750 były spawane na stałe płaskowniki. Mój 750 jest z 1974 roku i rama jest chyba od 710, a w tym modelu mocowanie było skręcane do ramy, tak jak u mnie. Postanowiłem jednak tego nie zmieniać, ale ten płaskownik będzie, dorobiłem Rolleyes


Dziękuję Wszystkim za komentarze i oczywiście zapraszam Wszystkich do oglądania moich Robaków - cukiereczków osobiście.


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - sebon30 - 01-03-2015 01:28:03

Z miłą chęcią obejrzałbym je wszystkie. Zazdroszczę Ci takiego podejścia do remontu. Tylko że ty pewnie masz jakieś źródło dochodów i zawsze odłożysz na te robaczki, a ja tylko czasami mam jakąś kaskę Big Grin
A daleko ten lubin od podkarpacia? Big Grin


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - joozek - 01-03-2015 01:43:46

Sebastian, no tak trochę będzie ... 500 i to chyba z małym hakiem Big Grin
Lubin - woj dolnośląskie, 70 km od Wrocławia
Z tą kasą to rożnie bywa ... ale przeznaczam ją na Robaki, z dodatkowych dochodów, najczęściej tzw fuch Rolleyes Czasy, że robiłem coś komuś za flaszkę minęły, do tego już kupę lat nie palę, więc ... mogę coś odłożyć.
Za jeden, dwa miesiące rozpoczyna się sezon motocyklowy, więc kasa na Robaki, zamieni się w paliwo do motocykla Big Grin


RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - joozek - 09-03-2015 00:34:58

W końcu się doczekałem i widełki odebrałem od lakiernika. Od razu do roboty się wziąłem i przód poskładany. Do kompletu przedni błotnik, lampa, sygnał dźwiękowy, chromowana górna półka, sztyca i takie tam Big Grin
Pegazik dostał też nowe naklejki. Pewnie mi zaraz zarzucicie, że nie oryginalne te na osłonach ramy i osłonie łańcucha, ale po prostu te co proponuje firma Motonaklejki do tego modelu to lipa. http://motonaklejki.pl/naklejki/1/24/69/
Sami to zresztą przyznali i wspólnymi siłami (mój pomysł i ich wykonanie)
zrobili takie coś ... Mi się podoba Tongue W sumie to wtedy w Bydgoszczy nie popisali się. Pomysłu na naklejki nie mieli Confused












RE: Pegaz 750 - kolejny Robak - romett1 - 09-03-2015 00:39:45

Piękny Pegaz!