Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Silnik BRA 005 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Silnik BRA 005 (/showthread.php?tid=29586)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Silnik BRA 005 - JGNZM - 27-09-2014 23:25:39

Ba, ale to nie na mój poziom mechaniki Tongue ledwo początkujący jestem w tych sprawach, może w technikum uda mi się coś takiego zrobić. Jak ludzie robili 4T z tych silników i 2 cylindry w 023 to może i to mi się kiedyś uda.


RE: Silnik BRA 005 - ananas - 27-09-2014 23:36:30

tylko czy masz tokarkę, honownicę, czujnik zegarowy itp. żeby móc to zrobić?


RE: Silnik BRA 005 - Latos - 27-09-2014 23:37:30

Chcesz zbudować silnik własnej konstrukcji z niepasujących do siebie części a nie wiesz czy dasz rade połączyć 2 silniki? LOL


RE: Silnik BRA 005 - Kanilox - 27-09-2014 23:40:17

Dużo ciekawsza była by właśnie jakaś ekstremalna przeróbka silnika jawy, np 2 cylindry w układzie V lub R, zwiększenie skoku i średnicy tłoka by zrobić jakąś dużo pojemność (np 100ccm) lub coś innego.
No bo żeby stworzyć własny silnik to potrzebujesz górę pieniędzy a efekt będzie taki sobie, w sumie tylko satysfakcja bo sam silnik będzie mało praktyczny.


RE: Silnik BRA 005 - nie_mientki - 27-09-2014 23:58:41

Przekrój i kreskowanie...beznadziejne w porywach do "takie sobie" Big Grin

Z całym szacunkiem i zupełnie szczerze, ile wiesz o wytrzymałości materiałów, materiałach konstrukcyjnych, wytężeniach, termodynamice, mechanice płynów...? Bo z papierem milimetrowym i ołówkiem radzisz sobie jak średnio ogarnięta dziewczyna po trzech lekcjach rysunku technicznego.


RE: Silnik BRA 005 - JGNZM - 28-09-2014 00:24:43

Ktoś tu pisał, że chce zbudować silnik? Ten na kartce pewnie tam pozostanie, a ten 2 cylindrowy to tylko założenia i tak go nigdy nie zbuduje, bo to było by bez sensu.
A z ołówkiem i kartką radzę sobie o wiele lepiej niż typowy gimbus, który ledwo co koło umie narysować...
Powtórka z forum WoT; ludy narzekają na mnie jak byłbym już kurczę po politechnice i z tytułem inżyniera... Na wstępie pisałem, że to rysunek amatora, a nie Leonarda da Vinci...

I właśnie mnie już przepychacie na tą sugestię Kaniloxa, że ten projekt skończy się na jednym obrazku. Ale ja tak łatwo nie dam się złamać, przedstawiłem wam jeden obrazek, koniec. Resztę rysuję dla siebie i moich prywatnych "klientów", ewentualnie może coś tu wstawię. Teraz dobranoc Smile
Foch z przytupem, taki mamy klimat Smile Jednak nie jest to silnik do działania, a tylko na razie do wyglądu. Chcę wiedzieć jakie w ogóle maja być wymiary silnika, gdy będę rysował nowy projekt.
Foch z przytupem, taki mamy klimat Smile Jednak nie jest to silnik do działania, a tylko na razie do wyglądu. Chcę wiedzieć jakie w ogóle maja być wymiary silnika, gdy będę rysował nowy projekt.


RE: Silnik BRA 005 - kw112 - 28-09-2014 09:04:33

Jako "konstruktor" wymiary ustalasz ty. Jak silnik masz zamiar składać na istniejących częściach, to radzę wziąć suwmiarkę w dłoń i przystąpić do pomiarów.
Zdajesz sobie sprawę, że tanie to nie będzie? pochłonie to dużo pieniążków.


RE: Silnik BRA 005 - romek - 28-09-2014 10:24:02

Przenieś to ktoś do ''Trudnych Spraw'' Tongue


RE: Silnik BRA 005 - ananas - 28-09-2014 11:27:19

Chcesz zbudować ten silnik czy tylko zrobić projekt?


RE: Silnik BRA 005 - plusminus - 28-09-2014 11:42:26

Przecież to jest nieosiągalne aby stworzyć nawet projekt silnika.. Sama wiedza jak malować ołówkiem na kartce nie wystarcza. Przedewszystkim kłania się tu wiedza z materiałoznawstwa, termodynamiki, fizyki, chemii a także samego projektowania i zasad projektowania. Sam kiedyś miałem zapał do takiego czegoś, ale jak poszedłem do szkoły o odpowiednim profilu a także doszkalałem się u wielu osób, to teraz mogę się tylko śmiać ze swojej głupoty. Samo narysowanie wyglądu silnika to nie jest projektowanie.


RE: Silnik BRA 005 - nie_mientki - 28-09-2014 11:54:26

Użycie ołówka jednej tylko grubości daje pogląd o ogarnięciu.

Mikołaj, spuść nieco powietrza, zejdź na Ziemię i zajmij się tuningiem 027, 223 albo nawet M541.


RE: Silnik BRA 005 - JGNZM - 28-09-2014 23:05:45

Rysuję to dla siebie głównie. Nie powinienem tego nazywać projektem, bo jak pisałem na wstępie jest to amatroka, próba moich umiejętności. Wiesz, gdyby nie wasze uwagi i moje próby poznawania i rysowania lepszych, nowych rzeczy, to pewnie bym został na tym poziomie:

Kiepsko to widać, ale jakiś rok temu taki był mój poziom. I coś o czołgach:
Kiedyś;

Dziś;

P.S Ten ostatni czołg, teraz trochę inaczej wygląda; zmodernizowałem lekko kadłub i parę innych szczegółów Smile


RE: Silnik BRA 005 - Romet drajwerV2 - 29-09-2014 00:02:24

termodynamiki fizyki ło matko
musze to powiedziec pewnemu dziadziowi z sasiedniej wsi który w latach 40-50 z urwanego wału korbowego jakiegos 2 cylindrowego silnika i reszty bardziej lub mniej dziwnych elementów zrobił silnik do swojego "esioka"
co najlepsze wynalazek ten widziałem na własne oczy pare lat temu i o dziwo jeszcze działał
dobrze ze nie wiedział że sie nie da


RE: Silnik BRA 005 - wojtekr35 - 01-10-2014 09:02:18

Pójdziesz do szkoły, nawet do samochodówki i od razu zrozumiesz, że nie dasz rady :F

Zajęcie dla inżyniera i to nie jednego.

Na początku się przeraziłem, ale dobrze, że napisałeś, że i tak go nie zrobisz :F


RE: Silnik BRA 005 - dave123q - 01-10-2014 10:15:12

Zniszczyliście dziecku marzenia! Sad Zwyrole!