Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Sportowe (/forumdisplay.php?fid=219)
+--- Wątek: Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' (/showthread.php?tid=29354)

Strony: 1 2


RE: Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' - PawełBike - 22-09-2014 16:12:56

Dopiero teraz jestem w stanie coś wyksztusić, świetna rama i dobrany kolor! O efekt końcowy można ryzykować omdleniem Big Grin


RE: Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' - Sołtys - 22-09-2014 16:19:13

Fantastyczny efekt! Naprawdę się postarałeś. Wink
Coraz bardziej zaczynają mi się podobać sportowe Romety.


RE: Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' - mz1 - 22-09-2014 20:22:05

Soltys, może to czas, żebyś sprawił sobie sportowego rometa? Smile


RE: Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' - tramwajarz - 22-09-2014 20:43:57

Wytłumaczy mi ktoś,czym charakteryzowały się te rowery i do jakich celów je używano?


RE: Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' - Crimson Ghost - 22-09-2014 20:59:04

Używane były do wyścigów przełajowych, oczywiście. Charakteryzowały się przede wszystkim piwotami na cantilevery, dłuższym tylnim trójkątem, brakiem bolców na manetki (stosowano manetki montowane na końcach kiery) i brakiem dziurek na bidon.
Zdecydowanym minusem wg mnie było to, że widelce niczym nie różniły się od wersji szosowych - prześwit był identyczny, więc nie można było zaszaleć z bardzo grubymi oponami (32 max z tego co widze po moim), ale wtedy i tak jeżdzono na czeskich, radzieckich albo niemieckich szytkach które miały szerokośc koło 28-29. Widziałem tylko jednego Rometa, który miał słuszny prześwit z przodu - Special z pewnej pocztówki, wrzuce potem jej foto. Potem Oswaldo Cazzaniga robił też ramy z szerszym widłem z przodu.


RE: Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' - Crimson Ghost - 23-09-2014 19:09:12


Większe


RE: Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' - tomek458 - 23-09-2014 20:43:39

Piękny! Bardzo mi się podoba.


RE: Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' - Zweitakter - 23-09-2014 20:44:07

nic nie powiem, bo mi szczęka przytrzasneła genitalia


RE: Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' - Crimson Ghost - 23-09-2014 23:09:19

Ostatnie większe foto i rozpiska częśći - czemu nie da się tu edytować postów??


Wery bardzo duże

Rama: Romet Special CX
Kierownica: 3TTT Merckx
Most: Romet
Klamki: Weinmann
Stery: Romet
Siodło: Concor
Sztyca: Romet
Hamulce: Walja canti
Korba: Walja
Blat: 42t + bashe Gipiemme
Suport: Walja
Pedały: JAR
Noski: Romet
Opony: Kenda K161
Obręcze: Ambrosio Super Elite Extra 19
Piasty: Campagnolo Record
Wolnobieg: Romet piątka
Przerzutka: XB3


RE: Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' - Zweitakter - 24-09-2014 03:50:46

pedały jar kurdeee wrzesnia k. poznania ale nadal brak szczego0lowych info o preducencie
kolorek ramy: monitory kłamią ja radzieckioe ministerstwo prawdy czyz to nie jest yellow bahama znany z FSO?


RE: Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' - Crimson Ghost - 24-09-2014 13:30:16

Kolor to RAL2011 w proszku. Jestem bardzo przeciwny temu typowi malowania, ale ten rower ma tez służyć jako zimówka.


RE: Romet Special CX czyli 'jeden przełaj w klubie musi być' - Knight_in_fire - 27-03-2015 15:11:38

(24-09-2014 03:50:46)Zweitakter napisał(a):  pedały jar kurdeee wrzesnia k. poznania ale nadal brak szczego0lowych info o preducencie
kolorek ramy: monitory kłamią ja radzieckioe ministerstwo prawdy czyz to nie jest yellow bahama znany z FSO?

Bahama jest jaśniejszy i bardziej żółtawy.