Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Problem z odpalaniem, gaśnięcie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Ogar 205] Problem z odpalaniem, gaśnięcie (/showthread.php?tid=28417)



Problem z odpalaniem, gaśnięcie - oggie - 13-08-2014 10:31:04

Witajcie.

Silnik od kapitalnego remontu ma przejechane z 200 km.

Co się dziać zaczęło:
- po przejechaniu ok 10 km w upale zaczął gasnąć przy włączonych światłach. Wyłączenie świateł powodowało, że jechał dalej z pełną mocą
- na objawach powyżej, bez świateł udało się bez problemu wrócić do domu, z pełną mocą.

Po dotarciu do domu wykręciłem świecę, zauważyłem, że kawałek izolatora jest ułupany - świecę wymieniłem - Iskra 80.

Niestety - romet odpalił, po włączeniu świateł zgasł po kilku sekundach. Od tego czasu silnik nie daje się uruchomić, nawet jeśli kable zupełnie od niego odepnę.
Odpala sporadycznie na sekundę lub dwie i momentalnie gaśnie.

Jak sądzicie, co może być przyczyną?

Iskra na świecy elegancka, kranik drożny, gaźnik też, bo po wielokrotnym kopaniu na świecy widać paliwo.


Re: Problem z odpalaniem, gaśnięcie - Minio - 13-08-2014 10:49:35

Mozliwe, ze zaplon sie przestawil Smile


RE: Problem z odpalaniem, gaśnięcie - Jurson - 13-08-2014 11:33:26

sprawdz klin


RE: Problem z odpalaniem, gaśnięcie - SYR3N - 15-08-2014 10:27:58

sprawdź, czy nie oderwał się kabel od cewek i nie robi zwarcia


RE: Problem z odpalaniem, gaśnięcie - Vex - 15-08-2014 13:00:57

Po przejechaniu ok 10 km w upale zaczął gasnąć przy włączonych światłach. Wyłączenie świateł powodowało, że jechał dalej z pełną mocą
- na objawach powyżej, bez świateł udało się bez problemu wrócić do domu, z pełną mocą.

Miałem to samo, na zimnym silniku wszystko działa jak tylko się rozgrzeje (dość mocno) od razu przygasał na światłach. Okazało się, że w tej gumie tam gdzie wchodzi kabel W/N i wpina się kable robiło się zwarcie. Wyciągnąłem jeden konektor z tej gumy i skurczyłem na nim folie termokurczliwą.






RE: Problem z odpalaniem, gaśnięcie - oggie - 26-08-2014 08:41:03

Też mi to wygląda na zwarcie. Wczoraj bawiłem się przy odpiętych kablach, po oczyszczeniu gaźnika - odpalał, chodził jako tako. Wpiąłem kable, zapaliłem światła - gaśnie.

Dzisiaj wyciągnę najpierw tę gumę, a jak nie tam to popatrzę na cewki. Może tam coś zwiera.