Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Laptop się zawiesza - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Laptop się zawiesza (/showthread.php?tid=27848)

Strony: 1 2


Laptop się zawiesza - Polaczek - 23-07-2014 15:36:24

Siemka mam problem z lapkiem zawiesza się i jak się go wyłączy to trzeba czekać ok 1 dzień żeby znowu się włączył co to może być?


RE: Laptop się zawiesza - Rometowiec89 - 23-07-2014 15:46:34

A pojawia się przy tym jakiś błąd?


RE: Laptop się zawiesza - Polaczek - 23-07-2014 15:55:58

nie, zawiesi się i później nie można nic zrobić.Gdy go wyłączę przyciskiem na obudowie to później nie może się włączyć pojawia się tylko czarny ekran i tyle.Dopiero po ok 1 dniu normalnie się włącza.


RE: Laptop się zawiesza - lukasz3120 - 23-07-2014 16:47:38

Ile lat ma laptop? był kiedyś czyszczony?


Odp: Laptop się zawiesza - Raflik - 23-07-2014 16:59:51

Zainstaluj cleaner i wyczyść system
Ile waży system ?
jaki masz system ?

Mnie to jara,
że mam OGARA XD


RE: Laptop się zawiesza - Polaczek - 23-07-2014 17:00:43

1 rok był czyszczony niedawno.
System nowy instalowany 2 tyg temu.


RE: Laptop się zawiesza - barcelxxl - 23-07-2014 17:28:25

Instalowałeś antywirusa ?
Może go wieszać przez złego antywirusa też tak miałem. Chodzi o to że jak miałem AVG to sie wieszał. Kiedy odinstalowałem laptop zaczął działać normalnie.


RE: Laptop się zawiesza - Macklemor - 23-07-2014 17:29:03

System mógł się niepoprawnie zainstalować, wgraj na nowo softa, i powinno być dobrze.


RE: Laptop się zawiesza - Polaczek - 23-07-2014 18:00:04

Dzięki za rady jutro spróbuje wgrać nowego windowsa.


RE: Laptop się zawiesza - Damian4570 - 23-07-2014 18:02:39

Ewentualnie gorsza opcja - padnięta płyta główna Tongue Sam wykonywałem grzanie płyty głównej nie raz i zawsze pomagało, w większym lub mniejszym stopniu Tongue Ale ogarnij najpierw software, potem zajmij się hardware'm.


Odp: Laptop się zawiesza - Raflik - 23-07-2014 18:28:41

Jeśli po włączeniu pojawia sie tylko czarny ekran to obstawiam błąd w pamieci eprom czyli płyta główna Confused

Mnie to jara,
że mam OGARA XD


RE: Laptop się zawiesza - Polaczek - 23-07-2014 19:33:05

Chyba jednak padnięta płyta albo grafika bo laptop włącza się raz na 30 razy. Jutro zawiozę go do serwisu i może naprawią.


RE: Laptop się zawiesza - Damian4570 - 23-07-2014 23:08:22

Po co? Rozkręć laptopa, wyjmij płytę główną, zdemontuj z niej wszystkie możliwe elementy, które dadzą się zdemontować (np: chłodzenie, procesor, ramy, karty Wi-FI, bateryjkę BIOS-u itp.) Następnie na tackę (taką na której piecze się w piekarniku połóż folię aluminiową, aby leżała równo. Następnie połóż płytę główną na małych kulkach z folii aluminiowej, na tych miejscach, gdzie są fabrycznie śruby, do mocowania płyty w laptopie. Całość włóż do rozgrzanego piekarnika do 180*C, na 7:30 minut, nie wyciągaj płyty od razu. Odczekaj minimum 30 minut, żeby wszystkie układy wystygły i cała cyna, jaka jest na płycie równomiernie wystygła. Koszty takiej operacji są groszowe w porównaniu do serwisu, który skasuje z Ciebie ile się da, powiedzą, że lepiej wymienić płytę główną itp. A prawda jest taka, że nawet do tego laptopa nie zajrzą, ale namówią Cię na zakup płyty głównej wraz z wymianą - czyli w sumie zarobią dwa razy. Przy tego typu operacjach jest jakieś tam ryzyko uszkodzenia płyty - choć ja sam wygrzałem w ten sposób 5 laptopów Tongue i zawsze dawało efekty, np: mój Samsung N150 wyłączał się jak się go przydusiło, po nagrzaniu problem znikł. HP Compaq 9700 nie miał obrazu w ogóle na wyjściu ani na matrycy - po wygrzaniu obraz się pojawił na wyjściu - problemem był wadliwy układ graficzny Nvidia które były montowane z wadą fabryczną od bodajże 2007 roku do 2010 roku. Tutaj podaję tylko kilka przykładów, przy których miałem najmniej pracy, bo czasem samo grzanie nie wystarczy i np: trzeba wymienić RAM - jeśli komputer nie startuje i to może być przyczyną. Tak więc najpierw podziałaj sam - oczywiście w miarę Twoich możliwości, żebyś nie uszkodził dobrych komponentów, czyli - procesora, kart Wi-Fi, RAM-ów - jeśli są dobre itp.)


Odp: Laptop się zawiesza - Raflik - 24-07-2014 00:25:46

Damian5470 nie wim co ty bierzesz ale ja też chcę Big Grin
Plyte głowną do piekarnika ???
no tak to po kiego _______chodziłem 4 lata na elektronika skoro mogłem piekarnik kupić Big Grin
Pod wpływem takich temperatur zmienia się struktura elementów oraz ich właściwości ( np kondensator zamiast 130u bedzie miał ok 170u
A tak na serio jeśli już ktoś ma na tyle odwagi aby rozebrać laptop to można oddać płyte do czyszczenia w wanience ultradźwiękowej w specjalnym płynie który nie pozostawia osadu. Myśle że za taką operacje nie zapłacisz więcej niż 40-50 zł
A tak na ucho ci powiem że Ci sie chyba fora pomyliły bo mało kto z nas ma komputer pokładowy w romecie Big Grin a bynajmniej w standardzie Big Grin

Mnie to jara,
że mam OGARA XD


RE: Laptop się zawiesza - Damian4570 - 24-07-2014 08:10:24

Niestety nie posiadam wanienki ultradźwiękowej, może kiedyś się doinwestuje :-)

Wysłane z mojej Xperi Z1 przy użyciu Tapatalka