Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet szybko się grzeje i gaśnie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Romet szybko się grzeje i gaśnie (/showthread.php?tid=27090)



Romet szybko się grzeje i gaśnie - romett1 - 01-07-2014 23:47:39

Witam. Mam silnik Dezamet 019 po remoncie (wał, tłok, cylinder 60ccm, pierścienie, głowica). Ostatnio szwanował mi zapłon więc wymieniłem kondensator i świece (iskra F80). Problem polega na tym, że Silnik ciężko odpala (ok.10 kop), jak odpali to ma dużo mocy aż podrywa przód w górę, ale po przejechaniu ok. 100 metrów traci obroty, chwile pojeździ na niskich obrotach i zgaśnie. Cylinder jest lekko ciepły, ale nagrzane są też kartery i pokrywy. Po ostygnięciu odpala ładnie i sytuacja się powtarza. Proszę o pomoc!!! Dodam, że jak zgaśnie silnik ładnie kręci i ma iskrę, próbowałem też na innej świecy (iskra F95) i nic.


RE: Romet szybko się grzeje i gaśnie - BartuS - 01-07-2014 23:50:05

Ustaw zapłon prawidłowo i sprawdź czy gaźnik jest czysty i ustaw go. Powinno pomóc Tongue


RE: Romet szybko się grzeje i gaśnie - romett1 - 01-07-2014 23:56:04

Zapłon ustawiony 2,5 mm nad górnym położeniem tłoka, gaźnik czysty (czyściłem sprężarką jak zaczęły się problemy). Kranik też czysty.


RE: Romet szybko się grzeje i gaśnie - ananas - 02-07-2014 00:01:44

a próbowałeś ustawić uboższą mieszankę na iglicy? jaką masz przerwę na świecy?


RE: Romet szybko się grzeje i gaśnie - romett1 - 02-07-2014 00:09:28

Jak zmnieniałem ustawienia gaźnika to wcale nie palił, a co do przerwy to mam taką jaka jest normalnie w świecach (tydzień temu kupiłem nową świecę z nadzieją, że pomoże).


RE: Romet szybko się grzeje i gaśnie - ananas - 02-07-2014 00:22:31

spróbuj sobie ustawić na 0,4mm, jak nie będzie działać zawsze możesz wrócić do oryginału, ustaw też przerwę na platynkach. spróbuj też trochę zapłon opóźnić trochę


RE: Romet szybko się grzeje i gaśnie - nie_mientki - 02-07-2014 00:43:50

Może tłok puchnie? Co prawda objawy występują nieco za wcześnie, ale może skośne rączki spasowały tłok z cylindrem zbyt ciasno?

No i na Boga, cylindry 60ccm do Rometów nie istnieją.


RE: Romet szybko się grzeje i gaśnie - romett1 - 02-07-2014 10:05:47

Co do zapłonu to próbowałem przestawiać(albo nie chciał odpalić albo za chwilę gasł), a cylinder jak na razie działał bez problemu, poza tym jak się zagrzeje i zgaśnie to łatwo się obraca wał (i ze startera i obracając koło magnesowe)


RE: Romet szybko się grzeje i gaśnie - romett1 - 13-07-2014 12:09:46

Problem rozwiązany. Wina gaźnika. Proszę o zamknięcie tematu