Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Polo m760 by cHoPiN - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Polo m760 by cHoPiN (/showthread.php?tid=26394)



Romet Polo m760 by cHoPiN - chopin - 09-06-2014 22:25:43

witam na imię mam Bartosz i chciał bym przedstawić wam swojego rometa który przestał w garażu jakieś 30 lat (kupił go mój ojciec i jest pierwszym właścicielem ) posiadam do niego wszystkie dokumenty ksiązki instrukcje itp/ krążą różne plotki na temat tego egzemplarza że wyszło ich 760 sztuk itp ale nie wiem czy to prawda czy nie, jeśli tak to cieszy mnie to że jestem w jego posiadaniuWink
ze względu iż stał tyle trzeba było zrobić generalny remont silnika - wszystko składane na ori częściach / silnik żyleta/ następny krok to odświeżanie lakieru/ cały idzie do malowania ale oczywiście w ten sam kolor. chciał bym go w jak najlepszym stopniu odrestaurować aby cieszył oko moje i nie tylkoWink

kilka fotek:












RE: Romet Polo m760 by cHoPiN - romek - 09-06-2014 22:37:19

Jaki ładny!! loo W dodatku z piękna historią! Ja bym go nie malował, przecież nie wygląda źle a patyna to coś co tygryski lubią najbardziej :3

Wyszło ich jednak nieco więcej chyba Smile


RE: Romet Polo m760 by cHoPiN - Latos - 09-06-2014 22:49:30

Nie ma lipy Smile Nie przesadzajmy, jakby ich było 760 sztuk to ludzie by się o nie zabijali Smile


RE: Romet Polo m760 by cHoPiN - Norbi96 - 09-06-2014 23:04:12

Świetna polóweczka! Smile Zostaw niebieski lakier bo niebieski dla polo pasuje Wink

Nie wyszło ich 700 sztuk. Ludzie tak mówili dlatego, że jest z serii 700 co oznaczało serię rometów 700 - pegaz, polo i kadet a nie, że ich po 700 sztuk wyszło :F


RE: Romet Polo m760 by cHoPiN - Quake96 - 10-06-2014 00:35:57

Toć napisał, że lakier będzie taki sam.

I jak dla mnie to warto go odmalować na nowo. Nie wygląda źle, jest kompletny, a do szczęścia brakuje mu właśnie pięknego lakieru Wink Do tego oryginalne naklejki i bajka :3


RE: Romet Polo m760 by cHoPiN - chopin - 10-06-2014 10:39:16

tak tak kolor ten sam będzie - nie chcę nic zmieniać a tym bardziej koloru na inny . chce zrobić go całego w oryginał .
z wymienionych rzeczy to :
nowy cylinder
tłok
wszystkie uszczelki
łańcuch
świeca - iskra
manetka od gazu
linka sprzęgła
gaźnik
kranik
simering
oczywiście wszystkie te wymienione części są nowe i aktualnie docieram polówkę Big Grin

z rzeczy które muszę jeszcze zrobić to
wymiana przedniego klosza - pęknięty
założenie linki od licznika (brak)
stopka(brak)
osłona łańcucha(brak)
amortyzatory - pełne (ori) bo te któe są nie są od tego modelu tylko bodajże od komara (jajka)


RE: Romet Polo m760 by cHoPiN - Quake96 - 10-06-2014 20:11:30

Amorki masz od Ogara Wink Komar też miał kryte Tongue