Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Policjanci :D - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Policjanci :D (/showthread.php?tid=26183)

Strony: 1 2 3 4


Policjanci :D - DominiX - 01-06-2014 22:02:46

Siemka, co policjanci najczęściej sprawdzają jak złapią motorowerzystę? Gdybym jechał w kasku, na światłach przepisowo itp, miałbym dowód i wszystko inne to często pytają się o kartę motorowerową l;ub AM? Co sprawdzają najczęściej? Big Grin


RE: Policjanci :D - theogarowiec - 01-06-2014 22:04:17

Daj się zatrzymać to się dowiesz.
Mnie pierwsze o co zapytał to karta motorowerowa, potem OC.


RE: Policjanci :D - DominiX - 01-06-2014 22:07:30

Kurde a ja właśnie nie mam karty ani AM Sad Dlatego się pytam Sad A co by mogli zrobićgdyby mnie złapali i wszystko było by ok tylko jechał bym bez uprawnien ?


RE: Policjanci :D - mikolaj.lukasik - 01-06-2014 22:12:07

500zł kary za jazdy bez uprawnień , ale że jesteś nie pełnoletni to sąd rodziny


RE: Policjanci :D - Przemi998 - 01-06-2014 22:15:32

Mnie 2 razy zlapali bez karty i nic tylko ostrzezenie


RE: Policjanci :D - Latos - 01-06-2014 22:15:53

Pytają zazwyczaj o prawko/kartę, dowód i oc. Jak nie masz prawka to w najlepszym wypadku pospuszczają ci powietrze z kół, w najgorszym - odholują i sąd


RE: Policjanci :D - Damian4570 - 01-06-2014 22:22:19

Podobnych tematów było kilkanaście już... Dla mnie sprawa jest jasna, nie masz karty motorowerowej/AM/A1 - nie jeździj - proste, skoro nie posiadasz żadnego z wymienionych wyżej dokumentów, w mojej ocenie - Twoja wiedza o przepisach jest zerowa, więc jak chcesz jeździć przepisowo? 0-0


RE: Policjanci :D - DominiX - 01-06-2014 22:42:32

ale ja nie jezdze po trasie tylko po prostu u mnie po wsi policja tez jezdzi.


RE: Policjanci :D - Barto5050 - 01-06-2014 22:48:33

A karte rowerową masz chociarz ? To będzie wiadome, że znasz przepisy. Zależy na jakiego policjanata trafisz. Mnie kiedyś złapała policjantka to chciała karte rowerową. To jej pokazałem tą karte reszte dokumentów i powiedziała, że wszystko się zgadza i mogę jechać :F


RE: Policjanci :D - DominiX - 01-06-2014 22:52:09

rowerową mam juz 2 lata ale z tyłu pisze "rowery" i "motorowery" i podbite mam tylko rowery wiec zobacza to od razu Undecided


RE: Policjanci :D - Barto5050 - 01-06-2014 23:00:03

(01-06-2014 22:52:09)DominiX napisał(a):  rowerową mam juz 2 lata ale z tyłu pisze "rowery" i "motorowery" i podbite mam tylko rowery wiec zobacza to od razu Undecided

U mnie patrzyła i nic :F Pewnie babka nie była ogarnięta w nowych przepisach xD


RE: Policjanci :D - DominiX - 01-06-2014 23:09:45

ale wiesz faceci bystrzejsi sa xD


RE: Policjanci :D - Linux - 01-06-2014 23:10:24

(01-06-2014 22:02:46)DominiX napisał(a):  Siemka, co policjanci najczęściej sprawdzają jak złapią motorowerzystę?

To zależy tylko i wyłącznie na kogo trafisz. Raz trafiłem, że nic nie sprawdzali tylko usłyszałem 'Ile może jechać motorower?'... Odpowiedziałem, że 45km/h. A sytuacja zatrzymania wyglądała tak, że leciałem z 90 i mnie akurat wyprzedzali cywilnym autem, no i zatrzymali. Powiedzieli potem, że było trochę szybciej i, że udzielają pouczenia i szerokiej drogi.

Kolejny raz padło mi światło w Charcie i to na wiejskiej drodze, na zadupiu jakich mało, a oni z radarem stali. Zatrzymali mnie, sprawdzali OC, dowód, kartę, patrzyli czy silnik 50cm3... Czy mam klakson, resztę świateł, numery ramy. Dzwonili gdzieś żeby coś tam potwierdzić. Postraszyli, spisali protokół jakiś i mówili, że powinni mnie odholować. Ale powiedziałem, że mam na działkę 2 km i pozwolili odejść.... Ale mendy konkretne, byle się dopierdzielić do czegoś.

Poza tym 'rutynowa kontrola' jest nielegalna w UE, więc aby Cię zatrzymać muszą mieć uzasadnione podejrzenie czegoś. W skrócie, jak nic nie przeskrobiesz, to szanse na zatrzymanie są bliskie zeru. Nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby mi machali za nic, a kilkanaście tysięcy różnorakimi motorowerami nakręciłem i wiele patroli mijałem.

Ale mimo wszystko, popieram przedmówce w sprawie AM. - Nie masz = nie jeździsz.


RE: Policjanci :D - stqc - 01-06-2014 23:23:36

mnie dzis zlapali i poprosili o dokument jakis dlaem legitymacje, dowod rejestracyjny OC i karte motorowerowaWink


RE: Policjanci :D - sebon30 - 01-06-2014 23:39:38

Linux Syto prułeś best
no mnie się pytał tylko tak:
Cześć kolego, dokumenciki pojazdu i karte motorowerową. Okej dałem wszystko a ja zmieniłem kartę na prawko to policjant na to patrzył, jak by pierwszy raz prawko widział. Zadał kilka głupich pytań gdzie to zostało zrobione, jak by nie wiedział... także zależy od policjanta też, bo jeden przymknie oko na to, że bez karty jeździsz, a drugi będzie chciał dla Ciebie jak najgorzej