Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Proszę o schemat - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Proszę o schemat (/showthread.php?tid=26020)



Proszę o schemat - DominiX - 26-05-2014 19:08:39

Siemka prosze o schemat jak podłączyć stacyjkę z ursusa do ogara 205 czyli który kabelek gdzie idzie Big Grin Stacyjke kupiłem nową mimo że mam kilka starych Wink Wiem, że przekręci się ją byle czym, ale zależy mi głównie na wyjmowanym kluczyku Tongue Więc chciałbym to tak:
- włożony kluczyk wyłączone wszystko (zapłon itp czyli gaszenie)
- przekręcony o 1 - włączony zapłon
- przekręcony o 2 - zapłon i światła
- przekrecony o 3 - nwm czy da się o tyle bo nie patrzyłem i nwm co mogło by tu być Smile


RE: Proszę o schemat - kamil97 - 26-05-2014 19:13:36

jak masz miernik(multimetr) to Sprawdzaj po koleji które styki odpowiadają pozycji stacyjki i się połapiesz.

Ps. kondensator lepiej umieść w lampie, nawet jak ktoś wyjmie kable z silnika to i tak nie odpali. Oczywiście podłącz go za stacyjką.
jak masz miernik(multimetr) to Sprawdzaj po koleji które styki odpowiadają pozycji stacyjki i się połapiesz.

Ps. kondensator lepiej umieść w lampie, nawet jak ktoś wyjmie kable z silnika to i tak nie odpali. Oczywiście podłącz go za stacyjką.


RE: Proszę o schemat - DominiX - 27-05-2014 17:08:43

Nie mam multimetra niestety Sad Kondensator umieszczę w lampie gdy padnie ten bo bez potrzeby nie chce mi się rozbierać Wink Więc wtedy między ten kabel od kondensatora a platynki czyli tam gdzie idzie stacyjke dać tak?


RE: Proszę o schemat - kamil97 - 27-05-2014 17:16:06

Kondensator i platynki podlaczasz do dwóch tyków odpowiadającj pozycji stacyjki. Dobrze jakbyś miał multimetr to wtedy by już wiedział co i jak...


RE: Proszę o schemat - nie_mientki - 27-05-2014 17:18:13

(27-05-2014 17:08:43)DominiX napisał(a):  Nie mam multimetra niestety

Kup sobie za 2 dychy i będziesz miał. Nie majątek, a cieszy.


RE: Proszę o schemat - bartoszek5k - 27-05-2014 17:20:44

Multimetr kupisz już za 10-20zł, więc polecam się zaopatrzyć w ten sprzęt
Jeżeli go nie masz to żeby sprawdzić połączenia wystarczy: bateria, odbiornik(brzęczyk, żaróweczka, silniczek), i kable. Tworzysz najprostszy układ i sprawdzasz każdy pin z naprzeciwległym w stacyjce po kolei. Dzięki temu będziesz wiedział, które się łączą w jakim poziomie


RE: Proszę o schemat - DominiX - 27-05-2014 21:51:56

Moze tata ma to zobaczymy Big Grin


RE: Proszę o schemat - Motorowerzystka - 27-05-2014 22:16:55