Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka By Nejkomesh - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Motorynka By Nejkomesh (/showthread.php?tid=2518)



Motorynka By Nejkomesh - Nejkomesh - 03-12-2011 16:11:35

Witam. Dawno temu nabyłem motorynkę z silnikiem w częściach od kolegi. Nie wiem jaka to wersja chyba m2.
Silnik zaczołem składać ale za holere nie moge sie polapać w tym jak to sie te biegi zmienia. Złożyłem już skrzynkę i zkręciłem kartery ale jak dalej sie przenosi tę przekładnie biegów z zewnętrznej wajchy na wodzik? mógłby mi to ktoś wytłumaczyć najlepiej nakręcić filmik ;D Drugim problemem jest cewka na tym "trzymaczu" do cewek jest tylko jedna cewka zapłonowa nie ma kondesatora i pozostałych cewek jak to podłączyć aby chodziło bo wiem że kiedyś chodziło.
Po niedzieli jade po drugą rame a póżniej załatwie drugi silnik w częściach i błotnik bagażnik tłumik i inne pierdoły.
Foty narazie telefonem bo deszcz padał ale postaram sie zrobić cyfrówką.



W drynce zrobiłem hamulec siedzenie i stopke centralną kupiłem farbę niebieską i podkład na tygodniu będę malował i składał silnik a tu lepsze foty:



Ostatnio przygotowywałem ją do malowania nałożyłem podkład i 3 warstwy farby myślę że wyszło nieźle. Kupiłem ją za jakieś 50zł. Dzisiaj przytargałem od wujka kadeta w strasznym stanie ale z silnikiem. Silnik wyciągnołem okazało sie że nie ma biegów i jest słaba iskra jak dotkne ręką to pierdyknie ale na świecy nie widać co to może być? Musze go rozpołowić i zobaczyć co ze skrzynią myślę że już niedługo poskłasam motorynke a rame kadeta mogę odsprzedać.





Dobra uporalem sie z zapłonem :mrgreen:.
Motorynka pali jakoś jeździ ale słabo nie wkreca sie na max obroty (dziadek mówił że muszę ją dobrze dotrzeć to się bedzie wkrecać) i jak zawsze musialo sie coś spieprzyć :-x tym razem rozwaliła sie podstawa automatu no ale trudno. Zrobiłem mu mieszanke 1:25 przepalilem go i nawet łapie z pierwszego kopa. Dobra koniec tego kazania daje fotos i filmik jak chodzi ta maszyna.

http://www.youtube.com/watch?v=7Aboj_egwlQ


Edit: Ustawiłem zapłon i gaźnik i dużo lepiej chodziła jade jade i buuu brak iskry znowu ma gdzieś przebicie :cry:


Ostatnio kupiłem kilka części:
cylinder china60cm3
tłok pierścienie
olej
tarcze
i poskładałem bo na tamtym cylku się nie dało jeździć
Motorina odpaliła od pierwszego i sie zdzaiwiłem...
Wkręca sie pięknie jeździ i ma siłę ...
FOTO:



Pozdrawiam.


RE: Motorynka By Nejkomesh - Tomasso94 - 03-12-2011 16:15:32

Ładna drynka Smile Tylko to siedzenie wygląda jak jakiś stary kapeć :F


RE: Motorynka By Nejkomesh - Pitu - 03-12-2011 16:53:49

Piękna Dryna czekałem aby zobaczyć to cudo Big Grin


RE: Motorynka By Nejkomesh - STRAŻNIK - 03-12-2011 17:58:54

świetna motorynkaBig Grin
powodzenia w dalszych pracach:F


RE: Motorynka By Nejkomesh - raddim - 03-12-2011 20:20:20

No ładnie się spisałeś Smile chodzi miodzio bzyk tylko mi się akurat taki kolorek nie podoba ale każdy ma swój gust hehe


RE: Motorynka By Nejkomesh - MrF4k - 03-12-2011 21:31:50

super drynka Smile duzo pracy włożyłeś z tego co wyczytałem a co do kadeta to to ustaw zapłon platynki i powinno być gites a jak nie bedzie to wymień kondensator


RE: Motorynka By Nejkomesh - saper1923 - 03-12-2011 21:37:35

Dryna ładna tylko wymień siedzenie na oryginalne lub wsadź pod te trochę gąbki.


RE: Motorynka By Nejkomesh - Laska - 04-12-2011 14:26:53

Ładna motorynka Smile
Ja też sobie chyba drynke kupię


RE: Motorynka By Nejkomesh - Nejkomesh - 11-12-2011 17:29:48

Dzięki za komętarze. Siedzenie poprawiłem zrobiłem długie i krótkie światła. Ostatnio silnik przy jeździe na wyższych obrotach zaczeło mulić okazało sie że był za długi wężyk do paliwa i się zagiął przez co paliwo nie dochodziło do gaźnika.


RE: Motorynka By Nejkomesh - kadetmen - 11-12-2011 19:42:44

Fajna motoryna , widać że troche się przy niej napracowałeś . Też chciałem sobie kupić motorynkę , ale muszę kadeta zarejestrować :F


RE: Motorynka By Nejkomesh - Leśnik - 11-12-2011 20:58:23

Fajna motodrynka ładnie się prezentuje Tongue